//Takhle bude vypadat nový plavecký bazén za Lužánkami

Takhle bude vypadat nový plavecký bazén za Lužánkami

Městský plavecký stadion Lužánky čeká rozšíření. Už začátkem příštího roku se návštěvníci mohou těšit na novou wellness zónu. Následně do roku 2020 bude přistaven nový 25 metrový bazén, kde bude i menší bazének pro děti. Počítáno je i s následným doplněním o akvapark, který městu zatím chybí.

„Poptávka po možnostech plavání dlouhodobě převyšuje kapacitní možnosti stávajících bazénů. V současnosti musíme bohužel trvale odmítat zájemce o plavání, kteří mají zájem o výuku neplavců a začátečníků. Parametry nového bazénu jsou navrženy tak, aby splňoval veškeré náležitosti závodní pětadvacítky. Po jeho dokončení bude navíc možné v Brně realizovat i mezinárodní akce typu mistrovství světa či Evropy, protože nový bazén bude sloužit jako rozplavbový. V rámci jeho stavby budou také zrekonstruovány vstupní prostory, terasy a částečně zázemí stávajícího areálu,“ uvedl 1. náměstek primátora pro oblast sportu Petr Hladík.

Projekt je připravován ve spolupráci se zástupci sportovních klubů (plavci, vodní polo). I s ohledem k jejich požadavkům jsou bazény projektovány v keramické úpravě. U bazénu bude i malá tribuna a informační tabule. Stavba bude bezbariérová,“ doplnil projektový manažer projektu Tomáš Fiala ze společnosti STAREZ SPORT.

Napsal/a: Tomáš
Zdroj a foto: MMB tiskové centrum