//Strážnici se opět vydají sbírat odhozené jehly

Strážnici se opět vydají sbírat odhozené jehly

Kolem dvaceti brněnských strážníků se v následujících týdnech vydá rovnou dvakrát do ulic sbírat injekční stříkačky.

První akce, kdy strážníci vezmou do rukou pinzety a boxy na infekční odpad, se uskuteční už v březnu a druhá hned v dubnu. Přesně to bude 15. března, což je před velikonočními prázdninami, a druhá akce bude 17. dubna. Obě akce budou probíhat po celý den od 8 do 17 hodiny.

„Březnovým opatřením už tradičně připravujeme prostor dobrovolníkům pro co nejbezpečnější úklid během akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. V dubnu se potom připojíme k meziměstské akci Jehla, jejíž vznik jsme v roce 2015 iniciovali s pražskými strážníky a která se postupně rozšířila do celé republiky,“ podotkl Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Jehly se však nesbírají jen na jaře, ale prakticky při pochůzkách během celého roku, ale na jaře a na podzim probíhají tyto velké úklidové akce v celém městě.

Ač se strážníci zaměřují čím dál více na tuto problematiku, tak bohužel nalezených jehel stále přibývá. Například v roce 2015 se z ulic odklidilo 2 190 jehel, tak v roce 2016 už 2 357. Loni jejich počet stoupl až na 2 557. Letos už strážníci našli 400 jehel.

Počet odklizených jehel v roce 2017. Čím sytější červená, tím více nalezených stříkaček.

Redaktor/ka: Tomáš
Zdroj: TZ Městská policie Brno
Foto: Městská police Brno, Týdeník Policie