//Strážníci pomáhali silně opilým dětem, dívka prý měla i marihuanu a mluvila s Ježíšem

Strážníci pomáhali silně opilým dětem, dívka prý měla i marihuanu a mluvila s Ježíšem

Ve zvláštním rozpoložení byla dívka, kterou strážníci v pátek večer vyhledali v Denisových sadech. Obsluha kamer městské policie postřehla, že ležela úplně nehybně vedle obelisku.

Nejbližší hlídka se k parku rychle přesunula se zapnutými majáky a zjišťovala, jestli je slečna v pořádku. Po chvíli procitla ze spánku, strážníky však zaujaly výkyvy jejích nálad. Nejprve byla veselá, chvílemi se rozněžňovala, potom působila vylekaně a vystresovaně. Navíc se strážníky rozmlouvala zmateně a měli dojem, že by mohla být pod vlivem alkoholu nebo jiných látek. Doklady sice neměla, ale řekla jim správné jméno. Nesouhlasil však rok narození. Udělat se v jejich očích starší chtěla pravděpodobně kvůli tomu, že jí bylo teprve šestnáct let. Nadýchala přitom 2,16 promile alkoholu a přiznala se ke kouření marihuany. Kromě toho tvrdila, že se léčí s duševním onemocněním. Nasvědčoval tomu i její náhlý úlek, který vysvětlovala tím, že k ní přišel Ježíš a začal na ni hovořit. Po chvíli jako by zapomněla i na svou opilost a ptala se strážníků, jaký alkohol mají na mysli. Přesvědčovala je, že pila jen růžovou svěcenou vodu. Strážníci ji svěřili do péče zdravotníků a ti ji po ošetření odvezli do Dětské nemocnice. Případ předali s ohledem na dívčin věk policistům, a to včetně informací o tom, kde si alkohol a marihuanu údajně opatřila.

K podroušenému muži volali svědci městskou policii i v neděli v šest hodin ráno. Klidnými je nenechala zkroucená postava pod lavičkou na zastávce ve Slatině. Ani v tomto případě však nešlo o dospělého. Když ho probudili a usadili, pohlédli strážníci do tváře patnáctiletého chlapce. Byl zmatený, ale jméno i datum narození jim řekl správně. Adresu bydliště však prý vůbec neznal. Hlídce našel v telefonu alespoň číslo na svou matku a strážníci ji o situaci informovali. Mladík nadýchal 2,17 promile a převzali si ho záchranáři. Sanitkou ho následně odvezli rovněž do Dětské nemocnice. Případ strážníci postoupili policistům.

Zdroj: MPB
Ilustrační foto: BRNO today