//Strážníci oznámili dvě stavební firmy úředníkům, nevyřídily si potřebná povolení

Strážníci oznámili dvě stavební firmy úředníkům, nevyřídily si potřebná povolení

Hned dva případy neoprávněného záboru veřejného prostranství stavebními firmami projednávali strážníci revíru Tábor v průběhu čtvrtka. Dopoledne kontaktovala hlídka městské policie odpovědného pracovníka brněnské společnosti, která se zabývá stavebními pracemi, v Žabovřeskách.

Na zatravněné ploše a na chodníku totiž strážníci při průjezdu jednou z ulic uviděli odložený různý stavební materiál, kontejner, odpad pocházející z blízké stavby, zeminu a písek. Zástupce firmy provádějící rekonstrukci přilehlého domu hlídce řekl, že žádné povolení ke zvláštnímu užívání veřejného prostranství nemá, a přislíbil, že veškerý materiál co nejdříve odveze a prostory uklidí.

Ani stavební společnost z Brněnska provádějící opravu vozovky v Komíně si nedělala starosti s vyřízením potřebného povolení k tomu, aby mohla kontejnery, pracovní stroje a další potřebný materiál odložit na zatravněnou plochu veřejného prostranství. Odpovědného zástupce firmy vyzvali strážníci k předložení vystaveného povolení ve stejný den odpoledne. Ani v tomto případě jim ale nemohl vyhovět, a také on hlídce slíbil rychlý úklid travnaté plochy. Podezření ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku strážníci v obou případech oznámili úředníkům. Samozřejmostí je, že si neoprávněně zabraná místa v příštích dnech zkontrolují.

Zdroj a foto: MPB