//Snový Nebál? Párty plná protikladů

Snový Nebál? Párty plná protikladů

Intenzivní desetihodinový sen protkaný uměleckou performancí, hudbou, tancem, gastronomií, a především svobodným vyjádřením sebe sama. Takový bude druhý ročník Nebálu, brněnského „večírku roku“ vymykajícího se žánrovým škatulkám. Uskuteční se v sobotu 9. září 2023 v areálu Nové Zbrojovky.

Nebál je unikátním světem, únikem z reality, vytvořeným jen pro jeden jediný večer. Jeho autoři z brněnské gastronomické skupiny Lidi z Baru jej popisují jako „trochu ples, trochu párty, trochu cirkus a trochu art“. Letošním tématem Nebálu je Bdělý sen.

„Představte si sami sebe ve snu vlastním nebo i cizím. Jak vypadáte a co ve vás tato představa probouzí? Pokud s právě takovým dresscodem a mindsetem na Nebál dorazíte, užijete si ho na maximum,“ říká marketingová manažerka pořádajících Lidí z Baru Veronika Kučerová.

Velkorysé industriální prostory Nové Zbrojovky navíc umožní snový svět rozdělit na dvě části. Jedna bude spíše euforická, druhá pak intimnější až dekadentní. „Cílem je zrcadlit odlišné polohy, kterých naše vědomí a snění může dosáhnout. Záleží na každém návštěvníkovi, kde bude chtít trávit víc času,“ dodává Veronika Kučerová.

Tento dualismus založený na protikladu se promítá i do dramaturgie doposud odtajněné části hudebních interpretů. Vybraní umělci jsou si buď žánrově opozitní, nebo se protiklady zrcadlí přímo v jejich tvorbě. Na Nebálu vystoupí například sólisté brněnské filharmonie stejně jako německý genderově fluidní AAAHHHNNNDDDIII produkující elektronickou hudbu, do které rapuje a hraje na příčnou flétnu.

Dalšími jmény stále se rozšiřujícího line-upu jsou radikálně snová elektronická písničkářka Katarzia spolu s multimediálním umělcem Aid Kidem a bubeníkem Oliverem Lipenským, queer performer Matěj Pšenička alias Pchenda, vzdušní akrobati z novocirkusového uskupení La Putyka, improvizační live-elektro projekt Bariel & TMA & Terezie Kovalová, francouzské disco-popové duo Charlotte Fever, americký new-wave funker Piqi Miqi a soubor brněnského Národního divadla nazvaný Balet NdB 2. Kromě toho budou po celý večer v prostoru umístěny zážitkové zóny vycházející z konceptu snu v jeho harmonické i dekadentní polaritě. Hosté Nebálu se stejně jako loni mohou těšit na špičkovou gastronomii nejen od Lidí z Baru, ale také v režii spřátelených podniků.

Vstupenky v hodnotě 1.190 korun je možné pořídit na webu nebal.cz, kde, stejně jako na sociálních sítích, zároveň budou přibývat další informace o večírku. Partnery Nebálu jsou Nová Zbrojovka a on-line magazín CzechCrunch. První ročník Nebálu uspořádali Lidi z Baru loni s cílem obohatit společenské dění ve městě o událost nového formátu.

Zdroj a foto: Lidi z Baru