//Rychlobruslařská dráha vyroste za Lužánkami, město vybralo zhotovitele projektové dokumentace multifunkčního sportoviště

Rychlobruslařská dráha vyroste za Lužánkami, město vybralo zhotovitele projektové dokumentace multifunkčního sportoviště

Projekt multifunkčního sportoviště za Lužánkami je opět blíže své realizaci. Radní dnes schválili výběr zhotovitele projektové dokumentace – společnost Arch.Design, s. r. o. Ta bude i autorským dozorem na samotné stavbě. Celková hodnota vypracování dokumentace je 4 790 000 korun bez DPH.

„Nové multifunkční sportoviště za Lužánkami bude plnit svou funkci v létě i v zimě, jako je tomu doposud. Zlepší se tak podmínky pro brněnské sportovce. Součástí sportoviště bude i rychlobruslařský ovál, který je nejen v Brně raritní. Vytvoříme tak prostor pro trénink českých rychlobruslařů a rychlobruslařek, kteří mají ve světě dobré jméno a silnou pozici. Zároveň bude sportovní prostor sloužit pro veřejnost, školy i sportovní kluby. Stavba je rozdělena do dvou etap, v první se postaví plochy pro hokej a malou kopanou, plochy pro bruslení a míčové sporty. Stávající budova se zázemím bude rozšířena. V druhé etapě stavbaři vybudují ovál pro rychlobruslení, tribuny a zastřešení,“ uvedl radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Vybraná společnost během následujících 12 měsíců vypracuje veškerou projektovou dokumentaci včetně zajištění inženýrských činností a následného autorského dozoru na stavbě. Nabídka splnila všechny podmínky výběrového řízení a její konečná hodnota je 4 790 000 korun bez DPH. Odhad celkových investičních nákladů projektu je 170 milionů Kč bez DPH.

Zdroj a foto: MMB