//Proč Brno září červeně? Oslavuje dárce kostní dřeně

Proč Brno září červeně? Oslavuje dárce kostní dřeně

Co se to děje, budou se ptát v sobotu večer Brňané a Brňanky při pohledu na červeně rozsvícený Špilberk, girlandy nebo rozhlednu na Holedné. Při letmém googlení zjistí, že na třetí zářijovou sobotu připadá Světový den dárců kostní dřeně – a k oslavě jejich šlechetnosti se Brno symbolicky připojuje.

„Český červený kříž využívá Světový den dárců kostní dřeně jako příležitost vyznamenat ty, kdo se zapsali do registru a našli v něm své genetické dvojče, kterému zachránili život. Letos si v Praze plaketu profesora Milana Haška převezme 30 lidí. Na jejich počest, jako poděkování těm, kdo v registru ochotni kdykoli pomoci čekají, i jako motivace pro lidi, kteří se zapsáním mezi potenciální dárce vyčkávají, se následně v Česku rozsvítí červeně rekordní množství míst, a to více než 50,“ uvedla zastupitelka města Brna pro marketing a PR Kateřina Jarošová, která se slavnostního ceremoniálu zúčastní.

K tradičně nasvěcovaným budovám jako Mahenovo divadlo nebo hrad Špilberk se poprvé přidá rozhledna na Holedné. Ta bude z technických důvodů pro veřejnost uzavřena v pátek 15. a v sobotu 16. září vždy od 18 hodin.

Jaké dominanty v Brně zalije červené světlo?
·         Divadlo Reduta
·         Mahenovo divadlo
·         OC Omega na náměstí Svobody
·         Divadlo Bolka Polívky
·         Městské divadlo Brno
·         Fontána před Janáčkovým divadlem
·         Hrad Špilberk
·         Hasičská stanice Brno – Královo Pole
·         Rozhledna Holedná
·         Brněnské výstaviště – věž u pavilonu G
·         Girlandy v historickém centru

K připomínce Světového dne dárců kostní dřeně se připojuje více než 50 zemí napříč kontinenty. Více informací hledejte na https://www.darujzivot.cz/.

Zdroj: MMB – tiskový servis
Ilustrační foto: Jiří Kružík