//Pouliční festival Na prknech, dlažbě i trávě pro celou rodinu

Pouliční festival Na prknech, dlažbě i trávě pro celou rodinu

Vrcholem i zakončením prázdnin je rodinný festival pouličního divadla a nového cirkusu Na prknech, dlažbě i trávě. Již 19. ročník se odehraje 24. až 27. srpna v Björnsonově sadu a na dvoře Divadla Husa na provázku. Festival odstartuje podívaná C’est la… wheel!, která letos zahajovala i festival Colours of Ostrava.

„Od počátku festivalu je jeho cílem přinést umění pod širé nebe, do ulic, parků i náměstí a proměnit je v živoucí divadelní scénu. Hlavní dramaturgická linka je tvořena divadelními představeními, u nichž dbáme na co největší žánrovou pestrost a kvalitu. Pohybujeme se na ose od performance, přes různé artistní formy, nový cirkus, loutky až ke klasické činohře,” uvádí Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO, který akci organizuje, a dodává: „Začátek festivalu bude již tradičně ve velkém stylu. Ve čtvrtek 24. srpna na piazzettě před Janáčkovým divadlem vás uhrane vystoupení nového cirkusu s pětimetrovým akrobatickým kolem, které povypráví příběh o dvou lidech a jedné lásce.”
Mezidruhový festival připravuje program pro malé i velké. Dramaturgická linka představení pro mladé publikum a rodiny s dětmi vznikla ve spolupráci s Českým střediskem Assitej, mezinárodní organizací divadel pro děti a mládež. Pro ty úplně nejmenší, a to už od 2 let, to bude například divadlo Nedopečený koláček nebo představení Řeka. V pátek, sobotu i neděli diváky čeká žonglování, klauniády, loutkářské improvizace, ale i představení, která pořádně rozvíří fantazii.

V neděli se program vrátí také k novému cirkusu. V podání skupiny Cirkus trochu jinak se vypravíte do Motýlího světa nebo mezi gentlemany. Každý den budou v Björnsonově sadě navíc probíhat workshopy nejen pro děti. V pátek si při společném tvoření vyzdobíme park tak, aby z něj vzniklo jedinečné a nové místo. V sobotu se vyřádíme v parkour zóně a v neděli se můžete vrhnout na tvorbu loutky a naučit se s ní i hrát.

V podvečery se pobavíte například u slam poetry nebo hudebních koncertů. Kapely, které vystoupí, jsou také spojeny s divadly – založili je buď herečtí kolegové nebo vznikly na základě divadelních představení. Uslyšíte například pop-folk či indie-rock herců z Brna, rockový šanson z Čech anebo známé písně ze Semaforu. V sobotu si může k táboráku do Björnsonova sadu přijít zazpívat a zahrát každý, kdo má rád kytarovky a folk.

Stejně jako v minulých letech pokračujeme ve spolupráci s Divadlem Husa na provázku, na jehož dvoře probíhá jedna z programových linek. Festival se koná pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové. Statutární město Brno finančně podporuje TIC BRNO, příspěvkovou organizaci. Cely program najdete na www.prknadlazbatrava.cz

Zdroj: TIC BRNO