//Pořiďte si ekologické suvenýry s motivem Brna nebo vzpomínku na Mendela

Pořiďte si ekologické suvenýry s motivem Brna nebo vzpomínku na Mendela

Již potřetí rozšiřuje TIC BRNO svou kolekci ekologických suvenýrů #PřipravBrno, kterými spolu s městem Brnem a Veřejnou zelení města Brna přispívá k obnově městské zeleně. TIC BRNO přichystal také nové designové kousky s tematikou J. G. Mendela, které ocení nejen turisté, ale i místní.

Kolekce #PřipravBrno vznikla ve spolupráci s Odborem životního prostředí Magistrátu města Brna a Veřejnou zelení města Brna. Od začátku prodeje kolekce se podařilo získat výtěžek přes 100 000 Kč. „Díky těmto prostředkům se například provedla půdní injektáž u jasanu u hradu Špilberku a u jírovců v přilehlém parku nebo mikroinjektáž vybraných stromů v tomtéž parku a také v Lužánkách,” popisuje ředitel Veřejné zeleně Jozef Kasala.

Kolekci zahrnující víno, praženou kávu, čokoládu, skleněnou láhev, nerezovou termosku nebo látkové a síťové sáčky rozšíří další tři dárky. Svíčky od rodinné značky Veynero jsou s láskou ručně vyráběné na jihu Moravy. Každá vzniká ze sójového vosku, je šetrná k vám i přírodě a nevylučuje toxické látky. Kovové kelímky značky NEREZ.TO mění kulturu pití z plastových kelímků na ocelové číše. Ocel je přirozeně antibakteriální, nehrozí okousání nebo škrábance, ve kterých by se mohlo něco usazovat. A výrobky dílny V růžovém sadu se na jižní Moravě vyrábí s úctou k řemeslu, s vtipem, s lidmi s mentálním postižením, s radostí, s autismem, s kreativitou a originalitou. Zakoupit si můžete dřevěné, ručně opracované svícny.

„K 200. výročí narození Mendela jsme graficky pracovali s motivy hrachoviny a včel, protože kromě genetiky se Mendel vášnivě zabýval i včelařstvím,” říká Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO a dodává: „Dělá nám radost zapojit menší rodinné firmy z okolí Brna a podpořit jejich podnikání. Navíc se jedná o krásné předměty s příběhem, které vám nebudou jen tak ležet na polici.”

Porcelán s motivy hrachu a včel navrhla ilustrátorka Kamila Rokytová, podobné ilustrace se objevují také na kroužkovém zápisníku od firmy Peas in heart a na omyvatelném ubrousku s včelím voskem vyráběném firmou Božan balič. Svůj vlastní hrášek si můžete vypěstovat a pak i sníst v kelímku Tvoje farma, která nabízí sadbu z kontrolovaného organického zemědělství pro pěstování klíčků.

Poslední prázdninovou novinkou bude kolekce suvenýrů k otevření nové multimediální expozice ve Sklepě pod Novou radnicí, která je připravovaná v průběhu léta. Ohnivý kůň a drak je nejen název expozice, ale také hlavní motiv suvenýrů. V ilustracích Veroniky Vlkové ožijí brněnské legendy a pověsti a těšit se můžete na čerty, vodníky, duchy a strašidla zobrazené na pexesu, magnetických plackách, přívěscích, puzzle nebo polštářcích.

Všechny dárky zakoupíte v informačním centru TO JE BRNO v Panenské ulici nebo na e-shopu TIC BRNO www.darkyzbrna.cz.

Zdroj: TIC Brno