//Podzimní otevřené sklepy v Brumovicích

Podzimní otevřené sklepy v Brumovicích

Kdo by neznal jihomoravská vína, která jsou vyhlášena široko daleko a jsou přímo balzámem pro chuťové pohárky. Ne však každý zná vinařskou obec Brumovice, která leží asi 6 km jihovýchodně od Klobouk u Brna. Pokud jste tuto vinařskou obec nenavštívili, neznali nebo neměli důvod sem jet, tak věřte, že první zářijovou sobotu ten důvod budete mít. My jsme navštívili letní otevřené sklepy v červnu a byla to opravdu povedená vinařská akce. Sdílíme s vámi malý fotoreport a určitě vám podzimní otevřené sklepy doporučíme navštívit. Věříme, že budete stejně spokojeni jako my.

V sobotu 2. září otevřou své sklepy brumovští vinaři, kteří vám nabídnou svá osobitá vína typická pro oblast tzv. Modrých hor a Kloboucka. Sklepy budou otevřeny od 11 hodin do 19 hodin, ale zůstat v některých sklepech můžete klidně do půlnoci, nebo do rána. V neděli dopoledne bude možné si koupit vína od místních vinařů. Brumovičtí vinaři – jsou rodinná vinařství dodržující tradice zpracování vína. Navíc otevřené sklepy v Brumovicích si zatím stále drží své kouzlo bez velké známky komerce a davu lidí.

Z naší poslední návštěvy oceňujeme individuální přístup každého vinaře, který se vám osobně věnuje a máte tak prvotřídní servis a výklad. Dozvíte se mnoho zajímavých informací nejen o samotném vinařství, ale i o celé vinařské oblasti. Jako návštěvník nahlédnete do sklepa, ochutnáte skvělá vína a v každém sklepě můžete zakousnout i něco dobrého k jídlu.

Vinařská obec spadá pod Velkopavlovickou podoblast a zasahuje i do oblasti tzv. Modrých hor a již z názvu je patrné, že se v této oblasti daří především červeným odrůdám, mezi kterými najdete typicky Frankovku, Modrý Portugal nebo Rulandské modré. Milovníci bílého vína si zde ale rozhodně také přijdou na své, protože se zde daří i Ryzlinku vlašskému, Tramínu červenému nebo Neuburgu. V některých sklepech však najdete i Pálavu či vyšlechtěné odrůdy Hibernal, Malverina, Solaris nebo Cabernet Cortis.

Cena vstupenek:
– Předprodej => 550 Kč
– Na místě ve vestibulu radnice => 700 Kč​
​Vstupenky na místě lze koupit v čase od 11 do 16 hodin

V ceně vstupenky je:
– neomezená degustace vín ve sklepech
– 2x kupón na nákup vína v hodnotě 100 Kč
– malé občerstvení u každého vinaře
– mapka a soupis vín jednotlivých vinařství
– sklenička s nosičkou
– propiska na poznámky

Na co se můžete těšit?
– Osobitý přístup vinařů
– Větší autenticita malovinařů – narazíte na malovinařské technologie, přírodní vína, oranžová vína nebo frizzante
– Někteří naši vinaři již budou nabízet první burčák

Mimo vína si budete moct koupit skvělá domácí jídla – guláš, polévku, pizzu, burgery s trhaným masem, grilovanou kýtu nebo sandwiche. Ve sklepích narazíte i na dobrou kávu a sladké dezerty.

Informace o ubytování v Brumovicích a blízkém okolí:
–> https://www.vinaribrumovice.cz/ubytovani/

Jak se k nám dostat?
–> https://www.vinaribrumovice.cz/cesta-do-brumovic/

Odkazy:
Facebook událosthttps://www.facebook.com/events/1872807736436299
WEBhttps://www.vinaribrumovice.cz/podzimni-otevrene-sklepy-2023/
Facebook událost–
SMS tickethttps://www.smsticket.cz/vstupenky/36321-podzimni-otevrene-sklepy-brumovice-brumovice-sklepy-brumovice?utm_medium=anchor

Zdroj: Vinari Brumovice
Foto: BRNO today