//Podávání projektů do participativního rozpočtu Dáme na vás se chýlí ke konci

Podávání projektů do participativního rozpočtu Dáme na vás se chýlí ke konci

Už jen do neděle 15. května mohou Brňané přihlašovat své nápady na zlepšení města do participativního rozpočtu.

V letošním, již 6. ročníku mohou jednotlivé podané projekty dosahovat až do výše 5 milionů korun a celkem je městem Brnem na projekty vyhrazeno 35 milionů korun. Pro inspiraci můžete nahlédnout do galerie projektů, kde lze také podpořit již přihlášené projekty, které do 31. května sbírají podporu veřejnosti.

Podporu mnoha Brňanů ve 3. ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás získal i projekt Stromy pro život, který byl v úterý 26. dubna na Lesné slavnostně ukončen, a to za účasti náměstka primátorky Tomáše Koláčného. Navrhovatel Jan Matuszek přišel v souladu s celosvětovými trendy s nápadem přispět ke snížení dopadů na změnu klimatu pomocí výsadby stromů. V celoměstském hlasování v roce 2019 se projekt Stromy pro život umístil na 2. místě s celkovým počtem 4 369 hlasů. Díky velkému zájmu městských částí byl původní počet stromů navýšen a v rámci projektu bylo na území města Brna vysazeno celkem 600 stromů různé druhové skladby jako lípy, duby, olše, vrby, jasany a topoly, které přispějí i ke zlepšení kvality životního prostředí. „Máme radost, že díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás jsme mohli výsadbou 600 stromů zlepšit brněnské ovzduší,“ sdělila Michaela Jelínková z Odboru participace Magistrátu města Brna.

Další úspěšný projekt z participativního rozpočtu Dáme na vás mohou Brňané využívat v Bystrci v lokalitě mezi ulicí Štouračovou a přírodní rezervací Pekárna, kde je otevřena nová pumptracková dráha Pumptrack pod Pekárnou.Během slavnostního otevření projektu, které se konalo v pátek 29. dubna, mohli návštěvníci vidět exhibiční vystoupení jezdců na BMX a MTB kolech, inlinech či skateboardech. Nadšení vzbudila i freestyle BMX a MTB show v sousedním dirt parku. „Cílem mého projektu bylo vybudovat univerzální sportoviště vhodné pro širokou veřejnost. V lokalitě mezi ulicí Štouračovou a přírodní rezervací Pekárna navazuje na vybudovaný dirt park Bystrc a rozšiřuje jeho využití pro všechny sportovce od malých dětí po zkušené jezdce,“ uvedl navrhovatel projektu Jakub Vodička.

Napadá vás nějaký projekt, kterým chcete zlepšit život v Brně? Tak neváhejte a přihlaste jej na webových stránkáchparo.damenavas.cz, v případě obtíží také osobně na Odboru participace Magistrátu města Brna na ulici Husova 12. Podávat projekty je možné už jen do 15. května, ale čím dříve je podáte, tím dříve mohou začít sbírat podporu veřejnosti. Právě projekty, které do 31. května získají podporu veřejnosti v podobě 300 „líbí se mi” na webových stránkách nebo 50 podpisů na podpisovém archu, budou posuzovány z hlediska jejich realizovatelnosti příslušnými odbory a městskými částmi a mají šanci postoupit do finálního hlasování v listopadu.

Pojďte do toho s námi, přihlaste svůj nápad do 6. ročníku participativního rozpočtu a udělejte krok k jeho úspěšné realizaci!

Dáme na vás

Zdroj a foto: damenavas.cz