//Počet nehod MHD v Brně meziročně klesl. Nejnebezpečnějším měsícem byl listopad

Počet nehod MHD v Brně meziročně klesl. Nejnebezpečnějším měsícem byl listopad

Počet nehod s účastí vozů Dopravního podniku města Brna meziročně klesl. Podnik v loňském roce eviduje 841 nehod, což je o téměř čtyři procenta méně než v roce předchozím. Klesl i počet nehod se zaviněním řidičů DPMB. Nejčastější příčinou kolize jsou nedání přednosti v jízdě a nepozornost.

„Těší mě, že i přes narůstající provoz na území města Brna se daří našim řidičům náročné situace dennodenně dobře zvládat. Vypovídá to o jejich schopnostech, ale také o podpoře, kterou mají například v moderních vozidlech,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Klesl i počet nehod, ke kterým došlo zaviněním řidičů DPMB. „Loni naši řidiči zavinili 209 nehod, což je oproti roku předchozímu mírný pokles. Stále je co zlepšovat, ale tato klesající tendence je uspokojující,“ dodal Havránek.

Počet ujetých kilometrů na jednu nehodu se zvýšil na 47 343 (přičemž například jedna tramvaj na lince 1 najede za všední den cca 593 km). V roce 2017 jsme evidovali 45 056 ujetých km na jednu nehodu. Při kolizích nejčastěji dochází k poškození zpětných zrcátek nebo poničení karoserie. Oproti předcházejícím rokům nedošlo v loňském roce k žádné dopravní nehodě vozidla MHD, jejímž následkem bylo smrtelné zranění.

Nejvíce nehod se z celého roku loni stalo v listopadu, nejméně naopak v červenci. Nejrizikovějšími dny v týdnu z tohoto hlediska byl čtvrtek, následně pondělí a pátek. K nehodám nejčastěji docházelo v dopravních špičkách, konkrétně v časových intervalech 14 – 17 hodin (226 nehod) a 8 – 10 hodin (186 nehod). Bouralo se nejvíce v ulici Křenová, v úseku Lidická – Palackého třída a v ulici Vídeňská.

Zdroj: DPMB
Foto: BRNO today