//Olympijský festival v Brně navštívilo jen za první víkend téměř 25 tisíc návštěvníků

Olympijský festival v Brně navštívilo jen za první víkend téměř 25 tisíc návštěvníků

Atraktivní sportiště, závody pro veřejnost, krasobruslařské exhibice, autogramiády, komentování závodu Martiny Sáblíkové bratrem Milanem, oslava 50. Výročí zisku zlaté olympijské medaily Jiřího Rašky s jeho vnukem Janem Mazochem a spoustu dalšího. První víkend Olympijského festivalu v Brně přinesl atraktivní program na všech stanovištích. Pavilon Z navštívilo téměr 25 tisíc diváků.

„Divácký zájem nás opravdu hodně těší, je to signálem, že se nám povedlo připravit opravdu atraktivní program. Věřím, že si sem lidé najdou cestu i v dalších dnech,“ zve na další průběh Olympijského festivalu manažer Olympijského festivalu v Brně Richard Mrázek.

Mezi hosty o víkendu nechyběla ani zlatá veslařka z Londýna 2012 Miroslava Knapková Topinková nebo maminka slavné biatlonistky a bývalá reprezentantka Gabriela Soukalová s týmovou parťačkou ze stříbrné štafety v Sarajevu 1984 Dagmar Švubovou (nyní Hromádkovou), a také ještě loni aktivní biatlonistka Jitka Landová. Mistr světa z roku 2003 v klasickém běhu na lyžích Martin Koukal byl k dispozici zájemcům při výuce lyžování.

První olympijská neděle se v Brně nesla ve znamení příjezdu Raška Expresu, speciálního vlaku, který dorazil přímo na Výstaviště. Vlaken na počest 50. výročí zlaté medaile českého lyžaře století Jiřího Rašky dorazili olympijští medailisté – rychlostní kanoista Josef Dostál, vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová, nebo bronzový oštěpař z mistrovství světa Petr Frydrych. Nechyběl ani vnuk Jiřího Rašky Jan Mazoch. „Kdyby to viděl děda, tak by měl určitě slzy v očích,“ popsal Mazoch.

Olympijský festival v pavilonu Z na výstavišti v Brně.
Vlak Raška z Prahy na festival do Brava.

Další akce na Olympijském festivalu v Brně

Bohatý program je připraven i na další dny. V pondělí budou mít návštěvníci možnost shlédnout exhibici biliardu (fotbalisté Jarušek, Mazura, Němec v 15.00 hodin). Připravena bude krasobruslařská exhibice na ŠKODA AUTO ledové ploše po 14.00 hodině. Na hlavním pódiu uvidí návštěvníci vystoupení taekwondo v 16.00 hodin.U biatlonové střelnice by měl vypomáhat ve výuce reprezentant Ondřej Hošek.

V úterý by měl na festival zavítat český fleretista Alex Choupenitch, také bývalý servisman Lukáše Bauera Vít Fousek. Pokračovat bude také program a výuka na jednotlivých stanovištích, připravena je České dráhy běžecká trať, Visa pumptracová dráha, ČEPS biatlonová střelnice, nebo populární ŠKODA AUTO hokejová plocha s T-Mobile Sliding Centrum.
Děti si můžou vyzkoušet Autokrosovou akademii AX, od 13.00 hodin budou připraveni trenéři curlingu. Odpoledne bude probíhat imitace lezení na ledě s cepíny. Obtížnostně je určené pro širokou veřejnost a děti od 10 let věku. Zájemcům bude zapůjčeno lezecké vybavení a bezpečnostní pomůcky. Snowboarding je připraven v Coca-Cola snowparku, ale to není vše. V Pavilonu Z je na druhém patře připravený i stolní tenis, šachy, nebo zážitková turistika.
Olympijský festival v Brně se přes týden v pracovní dny otevírá v 9 hodin dopoledne a aktivity budou v plném proudu až do 19 hodin. V pátek a v sobotu je otevřeno až do 21 hodin.

Více na webu www.olympijskyfestival.cz

Zdroj: Olympijský festival a SPR media s.r.o.
Foto: ČOV – Markéta Navrátilová/Radek Miča