//Od jara se létat z Brna do nových destinací nezačne, možná později

Od jara se létat z Brna do nových destinací nezačne, možná později

Koncem minulého roku přišla z kraje skvělá zpráva pro všechny brněnské cestovatele, že od jara 2018 začne létat nový rumunský dopravce. Začít létat měl hned do několika atraktivních destinací.

Nové linky z Brna měl od jara 2018 zajišťovat rumunský dopravce Blue Air. Destinace byly více než lákavé, jiné se mělo začít létat do Říma, Barcelony, Bruselu, Milána, Lvova a dalších destinací. Přes léto i do Chorvatska.

Letenky měly být v prodeji už od března, ale bohužel zatím na stránkách dopravce nabízeny stále nejsou a v blízké době nejspíše nebudou. Samotná smlouva o spolupráci měla být podepsána už před Vánoci, avšak stále se tomu tak nestalo. Letecký dopravce bohužel přestal komunikovat, ale stále mírná naděje o zavedení nových spojů je, ale v pozdějším termínu. Zatím se tedy start nových linek odkládá na neurčito.

Na brněnském letišti jsme se zeptali dvou cestujících, co na tuto situaci říkají a kam by uvítali nové letecké spoje?

„No popravdě mě velmi mrzí, že se od jara létat nově nikam nebude. Informace o nových destinacích jsem zaregistroval a velmi mě potěšila, protože tam byly pro mne velmi atraktivní destinace, jako například Barcelona, Řím. Konečně jsem si říkal, že častěji využijeme naše letiště, které máme za domem a nebudeme muset jezdit do jiných měst. Nyní se cenově dá dostat jen do Londýna, jinak je to hrůza. Létat by se začít mohlo do Paříže, Porta nebo té Barcelony, ta mě přišla skvělá,“ uvedl Pavel Krátký.

„To jsem teda zklamaný, ale možná je to i dobře. Bojím se, že by to byl totiž stejně propadák, protože sám jsem se díval na tuto leteckou společnost a mezi námi, letenky až tak levné nebyly. Myslím si, že by to stejně nebylo tak vytížené. Chtělo by to přemluvit opravdu nízkonákladové dopravce, třeba Ryanair, což je jednička v nízkonákladových letech po Evropě a letenky se zde dají koupit za pár korun. Jako student rád cestuji a kupuji si právě levné letenky, často se mi podaří letenky se všemi poplatky koupit za směšné peníze např. za 50 Kč nebo 100 Kč, což je levnější než cesta vlakem z Brna do Prahy. Bohužel z Brna takhle létám jen do Londýna, ale to mě pořád nebaví na stejné místo. Často proto jezdím a využívám okolní letiště v Bratislavě, Praze, Katowicích, kde letenky koupím za pár korun. Většinou zpáteční za pár set korun, ale musím si přičíst ještě cestu na letetiště, což už pak tak výhodné není. Nové linky bych uvítal klidně do stejných destinací, kam se mělo létat, jen spíš bych uvítal změnu dopravce, aby to byly opravdu levné letenky. Super by byl dopravce Ryanair nebo Wizzair,“ sdělil David Konečný.

Redaktor/ka: Tomáš
Foto: ČT, romania-insider.com