//Nový domov pro seniory bude na Cejlu. Začne se stavět v září

Nový domov pro seniory bude na Cejlu. Začne se stavět v září

Třicet šest bytových jednotek pro seniory vznikne po rekonstrukci dvou bytových domů na Cejlu. V plánu je, že se první obyvatelé nastěhují už za dva roky. Se stavbou začne firma METROSTAV letos v září. Město jí zaplatí bezmála 97 milionů Kč bez DPH.

„Zhotovitele stavby vybralo město na základě otevřeného výběrového řízení. Vedle nabídkové ceny jsme hodnotili také dobu plnění, kterou firma METROSTAV nabídla o 40 dnů kratší, než jsme předpokládali. Rekonstrukce tak potrvá 440 dní místo 480,“ popsal náměstek primátorky pro bydlení a správu majetku Oliver Pospíšil.

Nyní se jedná o dva řadové pavlačové domy, které jsou spojeny společným dvorem. Proto se k jejich rekonstrukci přistupuje současně a po úpravě budou tvořit jeden celek. Oba objekty mají tvar písmene L, kratší část je orientovaná do ulice, delší tvoří pavlačové křídlo. Aktuálně jsou domy čtyřpodlažní, při rekonstrukci se počítá s nastavením uličních budov o jedno patro. Výsledkem bude 36 bytových jednotek o velikosti 1+kk a 2+kk, z toho 6 bezbariérových bytů a další 3 vybavené bezbariérovou koupelnou. Ze strany dvora se přistaví výtahová šachta a schodiště, vnitroblok bude sloužit jako oddechová zóna.

Zdroj a foto: MMB