//Nové multifunkční sportoviště za Lužánkami

Nové multifunkční sportoviště za Lužánkami

V lokalitě za Lužánkami vznikne sportovně-rekreační areál s celoročním provozem, který bude sloužit široké veřejnosti, školám, sportovním klubům a dalším zájemcům. Na dnešním zasedání radní schválili investiční záměr na jeho výstavbu a také zahájili zadávací řízení na zhotovitele projektové dokumentace.

„Současný sportovní areál je situovaný za Lužánkami v místě bývalého zimního stadionu. Využívá se celoročně, a to pro bruslení, hraní hokeje nebo malou kopanou. Nicméně podmínky zde nejsou ideální. Sportoviště je nezastřešené, často je vystaveno silnému větru, sluneční svit pak způsobuje roztávání ledu a zkracování zimní sezony. V létě se hřiště a budova s šatnami neúměrně zahřívá. V rámci rozvoje celého areálu chceme sportoviště zmodernizovat a vytvořit tak celoročně využívané multifunkční zařízení,“ vysvětlil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Vedení města se projektem zabývalo v průběhu minulého roku, kdy schválilo studii na sportoviště a následně vydalo souhlas se zpracováním investičního záměru. Nyní se bude hledat projektant, který v průběhu následujících 12 měsíců vypracuje potřebnou dokumentaci.

„Plánujeme, že areál nabídne v zimních měsících kromě moderního kluziště i rychlobruslařský ovál v délce 333,3 m splňující požadavky Mezinárodní bruslařské unie (ISU) pro pořádání juniorských závodů a hokejové hřiště 60 m x 30 m,“ doplnil Jaroslav Suchý. Předpokládané náklady na vypracování projektové dokumentace se odhadují na 5,5 milionu Kč.

Samotná realizace bude rozdělena do dvou etap. V první se vybudují plochy pro hokej a malou kopanou, plochy pro bruslení a míčové sporty. Stávající budova se zázemím bude rozšířena. V druhé etapě stavbaři postaví ovál pro rychlobruslení, tribuny a zastřešení. Odhad celkových investičních nákladů je 170 milionů Kč.

Zdroj a foto: MMB