//Na výstavišti budou lidé moci poslat svá kola do Afriky, kde získají nový život

Na výstavišti budou lidé moci poslat svá kola do Afriky, kde získají nový život

Pro někoho staré kolo bez využití, pro jiného cesta k lepšímu životu. Díky projektu Kola pro Afriku mohou jízdní kola, která u nás už nenajdou využití, pomáhat na tomto kontinentu. V Gambii – obrazně řečeno – přiblíží děti ke vzdělávání. Sbírka, do níž je možné přispět i nevyužitým cyklomateriálem, se uskuteční od 21. do 23. září v pavilonu Y na brněnském výstavišti.

„Projekt Kola pro Afriku umožňuje sbírat stará kola, opravit je a poslat do africké Gambie. Tam slouží žákům zapojených škol, kteří se často musejí přepravovat na značné vzdálenosti. Přibližují tak děti ke vzdělání. Některá kola jsou distribuována také znevýhodněným dětem v České republice. Do sbírky je možné přinést i cyklistický materiál, který by po opravě mohl ještě sloužit. Lidé mohou vše přinést do pavilonu Y na brněnském výstavišti 21. a 22. září od 14 do 18 hodin a 23. září od 10 do 18 hodin. Každý dárce dostane malou odměnu v podobě lékárničky, reflexního přívěsku nebo zvonku na kolo,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Pro Gambii jsou nejvhodnější kola MTB 26″ s ocelovým rámem, ale využití najdou i jiné typy. Jízdní kola, která se nehodí pro použití v Africe, opraví v sociální dílně v Ostravě i ve věznici v Heřmanicích a lidé si je mohou koupit v benefičním e-shopu www.kolaprokola.cz. Výtěžek pomáhá financovat celý projekt. Vedle dětí pomáhají kola z České republiky i dospělým. Spolupracovníci přímo v Gambii se totiž učí kola servisovat a opravovat.

Veškeré informace o projektu, který pomáhá žákům, ale díky sociální dílně také lidem v obtížných životních situacích, najdou zájemci na webu www.kolaproafriku.cz.

Zdroj: MMB – tiskový servis, Kola pro Afriku