//Na procházku či výstavu, víkend si se špetkou zodpovědnosti užije každý

Na procházku či výstavu, víkend si se špetkou zodpovědnosti užije každý

Každotýdenní tipy na víkend by měly přinášet informace o možnostech kulturního nebo sportovního vyžití v Brně ideálně pro každého obyvatele. Zhoršující se epidemická situace tento úkol neusnadňuje. Proto apelujeme na dodržování vládních pravidel i vlastní zodpovědnost vůči sobě i ostatním. Tento týden přinášíme tipy na výstavy, kde se každý pohybuje sám v dostatečných rozestupech, na procházky Brnem a také na online koncert. Pokusme se advent, který začíná tuto neděli, prožít v klidu a pohodě.

Bezesporu největší událostí poslední doby je slavnostní otevření zrekonstruovaného Uměleckoprůmyslového muzea na Husově. Po celý víkend probíhají opening days, na kterých si nové expozice prohlédnete s výkladem. Organizátoři si připravili také mnoho workshopů pro rodiny s dětmi.

Muzeum města Brna na hradě Špilberku otevřelo ve čtvrtek 25. listopadu novou výstavu věnovanou hračkám. Prohlédnete si hračky z druhé poloviny 20. století, které si mnoho lidí ještě pamatuje z dětství. Nejstarším exponátem je však souprava s hracími kameny na dámu, mlýnek a vrhcáby ze 17. století. Výstava rozdělená do šesti tematických částí nechá zavzpomínat na dětství každého.

Ester Krumbachová, výtvarnice, dramaturgyně, režisérka, tuto výraznou osobnost prezentuje výstava v Domě umění. Vystavován je doposud uzavřený archiv/pozůstalost umělkyně. Uvidíte jedinečné exponáty, které připomenou mimo jiné snímky české nové vlny, jako Démanty noci, Sedmikrásky a další.

Procházky nabité informacemi a zajímavostmi o Brně a jeho památkách, například klášterech a kostelech, připravilo TIC Brno. Nejen děti si užijí procházku po brněnských betlémech. Novinkou je vycházka po místech, kde se natáčel snímek Přání Ježíškovi. Na akci se seznámíte i s filmařskými fígly.

Tradiční vánoční šalina letos vyjíždí už v pátek 26. listopadu. Slavnostně ozdobená retro tramvaj bude, stejně jako loni, brázdit centrum města. Další PFková tramvaj bude jezdit na pravidelných linkách (nejčastěji 2, 3, 4 ,5 či 9), ozdobena je vánočním polepem s přáními do nového roku a také světýlky.

Nadační fond dětské onkologie Krtek ve spolupráci s umělci z Městského divadla pořádá v neděli 28. listopadu koncert, jehož výtěžek poputuje na pomoc malým pacientům a jejich rodinám. Tento koncert si můžete užít i online z pohodlí vašich domovů. Již nyní se můžete podívat na hudební klip věnovaný nadačnímu fondu Krtek.

Za přísných hygienických podmínek dnes na výstavišti začíná veletrh Life! Na své si zde přijdou milovníci sportu, tance a zábavy. Připraven je bohatý program včetně workshopů a ukázek jednotlivých sportovních disciplín. Proběhnou také besedy se sportovci. Fanoušci počítačových her můžou přijít fandit nejvyšší české soutěži v počítačových a mobilních hrách.

Zdroj: MMB
Foto: Schmerková