//Muži na zahradě pálili trampolínu i nábytek, zhruba dvoumetrové plameny uhasili hasiči

Muži na zahradě pálili trampolínu i nábytek, zhruba dvoumetrové plameny uhasili hasiči

Šatní skříně, plastové boxy, linoleum nebo třeba trampolínu pálili v neděli večer dva muži na zahradě domu v Řečkovicích. Hustý dým a zápach obtěžoval místní obyvatele, kteří se na strážníky obrátili s prosbou o pomoc.

Muži ve věku pětačtyřicet a čtyřiačtyřicet let na výzvu hlídky oheň uhasili a za porušení obecně závazné vyhlášky si od strážníků vysloužili pokutu. Zhruba hodinu nato ale hlídka na uvedenou adresu mířila znovu. Ze zahrady podle volajících na linku 156 údajně šlehaly opět přibližně dvoumetrové plameny a záře ohně se odrážela od okolních domů. Tentokrát už byli oba muži vůči hlídce agresivní, častovali ji vulgárními výrazy, popíjeli u toho alkohol, hlasitě si pouštěli hudbu a odmítali oheň uhasit.

Hlídka městské policie proto prostřednictvím operačního střediska přivolala hasiče a vyrozuměla také republikové kolegy. Ještě než dal velitel zásahu pokyn k uhašení ohně, čtyřiačtyřicetiletý muž při lomcování s plotem poničil sousedovi dekorativní rostlinu. Porušením městské vyhlášky, znevážením postavení úřední osoby a majetkovým přestupkem se tak budou dále zabývat úředníci ve správním řízení, kde oběma mužům hrozí mnohonásobně vyšší pokuta.

Zdroj: MPB
Ilustrační foto: BRNO today