//Muž v centru Brna údajně držel pod krkem svou známou, strážníci ho spoutali

Muž v centru Brna údajně držel pod krkem svou známou, strážníci ho spoutali

Hlídky městské policie se prakticky nepřetržitě pohybují v oblasti hlavního nádraží a okolních ulicích, kde každý měsíc uskuteční okolo patnácti set cílených kontrol.

Kromě toho těmito místy vedou všechny hlavní obchůzkové trasy v centru města, v permanenci je kamerový systém a strážníci jsou přítomní i u hromadných odjezdů nočních spojů. Jen za uplynulé čtyři týdny se v lokalitě zabývali pěti sty přestupky a rázně zasáhli i včera odpoledne na rohu Benešovy ulice po telefonátu kolemjdoucí. Třiatřicetiletý muž tady v parku u konečné trolejbusů během vyhrocené hádky údajně chytil pod krkem svoji o tři roky starší známou a ta ho potom ve vzteku podle svých slov tloukla do zad. Ze strachu údajně sáhla i do kabelky po noži, ale dávala si velký pozor, aby muže nijak neohrozila. Podezřelého od sebe odstrčila druhou rukou a čepel držela otočenou směrem dozadu.

Přivolaní republikoví policisté tedy spáchání trestného činu vyloučili, hlídka městské policie však silou zasáhla proti podezřelému muži a spoutala ho. Choval se totiž agresivně a neustále se pokoušel napadnout jednu z přítomných žen. Strážníci ho proto nechali převézt na záchytnou stanici a teprve tam mu po zklidnění pouta sundali. Je podezřelý z neuposlechnutí výzev úřední osoby a přestupku proti občanskému soužití.

Zdroj: MPB
Ilustrační foto: BRNO today