//Strážníci chtěli po muži, aby předložil doklady. Místo toho po nich začal házet spodní prádlo

Strážníci chtěli po muži, aby předložil doklady. Místo toho po nich začal házet spodní prádlo

Zvuky tříštícího se skla nesoucí se vnitroblokem na Mojmírově náměstí oznámil včera v noci volající na tísňovou linku městské policie.

Dodal, že u vchodu do domu leží silně opilý muž, který nechce místo opustit a do dveří kope. Hlídku zavedl do areálu a ukázal jí několik rozbitých lahví od alkoholu. Opodál ležel u vchodových dveří osmačtyřicetiletý muž, který měl zjevné problémy s chůzí. To, že má i špatnou artikulaci, se strážníci přesvědčili ve chvíli, kdy ho oslovili. Muž přiznal, že vypil větší množství piva, tím ale spolupráce s hlídkou skončila.

Strážníci mu pomohli se postavit a vyzvali ho, aby jim předložil doklady. To si vrávorající muž ale vyložil po svém. Sundal si kalhoty a spodní prádlo a se slovy „tady to máš“ je hodil strážníkům. I přes opakovanou výzvu, aby zůstal na místě, se pak pokusil polonahý odejít. Kuráž mu pravděpodobně dodal i alkohol a když se začal po strážnících ohánět rukama, spoutali ho. Do příjezdu sanitky ho přikryli dekou ze služebního vozidla a následně ho doprovodili na záchytnou stanici. Po vystřízlivění mu oznámili, že neuposlechl výzvy úřední osoby a znečistil veřejné prostranství, a vypsali mu pokutu.

Zdroj: MPB
Foto: Ivo Rigl