//Muž předstíral obavy o příbuznou, ve skutečnosti kradl: Případ z Řečkovic

Muž předstíral obavy o příbuznou, ve skutečnosti kradl: Případ z Řečkovic

Ve středu ráno se v Řečkovicích odehrál neobvyklý incident, kdy osmadvacetiletý muž zavolal na strážníky s naléhavou žádostí o pomoc. Tvrdil, že se obává o bezpečnost své příbuzné, která je údajně fyzicky napadána jiným členem rodiny. Strážníci okamžitě vyrazili na místo, aby prověřili situaci.

Na místě však zjistili, že skutečnost je zcela jiná. Jednaosmdesátiletá žena, o kterou mělo jít, strážníky ujistila, že je v pořádku a nikdo jí neubližuje. Spolu s dalšími dvěma svědky však vyjádřila své obavy ohledně osmadvacetiletého muže, který strážníky přivolal. Tvrdili, že tento muž ukradl jejímu synovi dva harddisky v hodnotě přibližně tři tisíce korun.

Když se strážníci na tuto skutečnost zeptali samotného podezřelého, bez okolků se ke krádeži přiznal a na výzvu hlídky oba harddisky vrátil. Svým činem se tak stal nejen podezřelým z krádeže, ale i z narušení občanského soužití.

Případ byl následně předán do správního řízení, kde budou přijata další opatření. Tento incident ukazuje, že ne všechna oznámení, která strážníci musí prověřovat, jsou pravdivá, a někdy mohou mít nečekané pozadí.

Zdroj: MPB
Ilustrační foto: BRNO today