//Muž nahlásil strážníkům falešného taxikáře, sám je podezřelý z krádeže taxikářova průkazu

Muž nahlásil strážníkům falešného taxikáře, sám je podezřelý z krádeže taxikářova průkazu

Do problémů se dostal v noci na čtvrtek sedmačtyřicetiletý muž, který přivolal strážníky do Nádražní ulice. Jako důvod svého volání na tísňovou linku uvedl, že prý odhalil falešného taxikáře.

Hlídce městské policie hned po příchodu rozrušeně sdělil, že ho prý taxikář odbyl s tím, že ho nesveze. To muže prý rozčílilo natolik, že řidiči vytrhl zpoza čelního skla průkaz řidiče taxislužby a vyběhl s ním z vozidla. Dodal, že řidič určitě nebude mít čisté svědomí, protože z místa odešel. Když se sedmačtyřicetiletého muže strážníci zeptali, kde je taxík zaparkovaný, muž odvětil, že taky „odešel“. Po chvíli strážníky opodál oslovil čtyřiašedesátiletý muž s tím, že je viděl před nádražní budovou a že podle jeho kolegů taxikářů prý mají jeho průkaz.

Situaci, jak o něj přišel, popsal tak, že prý k němu do auta nasedl sedmačtyřicetiletý muž a bez udání adresy oznámil „jedeme“. Taxikář byl ale zaneprázdněný a slušně prý muže odkázal na své kolegy. V tu chvíli se prý mladší muž po něm ohnal, začal mu nadávat a svůj monolog údajně zakončil tím, že popadl průkaz řidiče a z auta vystoupil. Taxikář prý v obavě o svoje zdraví raději z místa odjel. Evidentně nervózní řidič ukázal hlídce městské policie všechny potřebné dokumenty a také vybavení vozu taxislužby. Před správní orgán bude muset, nakonec ale v roli poškozeného. Tím, že sedmačtyřicetiletý muž taxikáři zabavil průkaz se totiž stal podezřelým z krádeže.

Zdroj: MPB
Foto: Pavel Žiak