//Mrazy končí, o víkendu se oteplí až na 18 stupňů!

Mrazy končí, o víkendu se oteplí až na 18 stupňů!

Silným mrazům, které poslední dny sužovaly nejen Brno, ale celou Českou republiku je nejspíše konec. Už tento týden očekáváme výrazné oteplení. Toto oteplení bude sice doprovázeno větší oblačností, ale rtuť teploměru by ani v noci neměla klesnout pod nulu. Dokonce o víkendu se denní teploty vyšplhají až ke krásným jarním 18 °C.

Dnes bude převážně zataženo, kdy ránní teploty se budou pohybovat ještě mírně pod nulou. Během dne už očekáváme mírné oteplení, kdy odpolední teploty se budou pohybovat kolem 2 °C, avšak ani noční teploty se nebudou pohybovat v mínusu, ale klesnou pouze k 0 °C.

Zítra v úterý 6. března očekáváme ještě teploty nižší od 1 a 3 °C. Bude zataženo a můžeme očekávat místy slabý déšť se sněhem. Sníh se však neudrží, protože teploty budou nadále stoupat.

Ve středu 7. března bude v Brně oblačno a sem tam vykoukne i slunce. Denní teploty budou mezi 4 a 6 °C. Noční klesnou k 0 °C.

V druhé polovině týdne očekáváme ještě větší změnu počasí. Některé dny na nás vykoukne dokonce slunce a to rovnou na celý den. Víkendové teploty by se měly v Brně dostat až k 18 °C!

Podrobnější předpověď počasí na víkend přineseme v druhé polovině týdne.

Redaktor/ka: Tomáš
Foto: Nina Ivanová