//Město Brno nechá vybudovat nová podzemní kontejnerová stání

Město Brno nechá vybudovat nová podzemní kontejnerová stání

Brněnští radní schválili na jednání navýšení počtu podzemních kontejnerových stání na využitelné složky komunálního odpadu za 2 miliony korun.

„Naše město dlouhodobě usiluje o zlepšení kvality životního prostředí. Jedním z kroků je rozšíření podzemních kontejnerových stání, která jsou nenáročná na prostor a mají velkou kapacitu. Vnímám je jako moderní trend, jenž se bude podílet na tom, aby bylo naše nakládání s odpadem v souladu s idejemi urbánní ekologie,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Město nabídlo možnost zřízení nových podzemních kontejnerových stání na tříděný odpad všem brněnským městským částem. „O nová podzemní kontejnerová stání projevily zájem brněnské městské části Kohoutovice, Maloměřice a Obřany, Žabovřesky a také Brno-sever. Město je podpoří poskytnutím investičních transferů v celkové výši 2 miliony korun. Podzemní kontejnery považuji za jedno z nejlepších a nejestetičtějších řešení v rámci problematiky nakládání s odpadem,“ doplnil první náměstek primátorky Petr Hladík.

V městské části Žabovřesky budou nové kontejnery umístěny na rohu ulic Kounicova a Šelepova, v Maloměřicích pak na rohu ulic Vrbí a Karlova. Vedení městské části Brno-sever má vytipovaná tři možná místa pro umístění podzemních kontejnerů, a to roh ulic Písečník a Lozíbky, Elgartova a Rotalova nebo Jana Svobody a Husovická, ale konečné rozhodnutí prozatím nepadlo. Městská část Kohoutovice o umístění jedná.

Zdroj: MMB
Ilustrační foto: BRNO today