//Máte nápad, který byste rádi v Brně realizovali, ale nemáte peníze? Nevěšte hlavu, známe řešení

Máte nápad, který byste rádi v Brně realizovali, ale nemáte peníze? Nevěšte hlavu, známe řešení

Rozhodujme o veřejných financích společně a podpořme rozvoj občanské vybavenosti v Brně.

Po úspěšném loňském ročníku projektu s názvem „Dáme na vás“, v rámci kterého mohli občané města Brna rozhodovat o části rozpočtu, se můžeme od 15. února opětovně angažovat. V České republice se jedná o ojedinělý projekt, jež funguje na bázi participativního rozpočtu na celoměstské úrovni.

Máte nápad, který byste rádi zrealizovali v našem rodném městě?

Pokud Váš návrh splní podmínky pro zařazení do závěrečného hlasování, můžete si třeba splnit svůj sen. Říkáte si častokrát, co všechno byste v Brně opravili, zrevitalizovali, zrekonstruovali, postavili…ale nemáte dostatek financí a znalostí? Pak je daný projekt pro Vás jako stvořený.

Musí být však proveditelný a náklady nesmějí převýšit částku 3 miliony korun. Proto, abyste právě svůj nápad mohli zrealizovat, musíte po vložení na web damenavas.brno.cz, získat alespoň 300x “líbí se mi” či musíte doložit v papírové podobě podporu minimálně od 30 obyvatel. V případě kladného vyjádření z hlediska proveditelnost, dostanete od úřadu zelenou a postoupíte do závěrečného hlasování.

Občané města Brna rozhodnout v listopadu 2018 o vítězných projektech, které budou z vyčleňeného rozpočtu financovány a město se zaručí po dobu tří let o jejich udržitelnost.

Pro inspiraci doporučujeme navštívit stránky damenavas.brno.cz, kde jsou v galerii projektů k náhledu již schválené projekty.

Zdroj: damenavas.brno.cz/o-projektu
Foto: Petr Šedý