//Lídrem lidovců v krajských volbách bude současný hejtman Grolich

Lídrem lidovců v krajských volbách bude současný hejtman Grolich

Delegáti nominační konference KDU-ČSL v Jihomoravském kraji zvolili své kandidáty do krajských voleb v roce 2024. Lídrem se stal současný hejtman Jan Grolich.

“Minule jsem kandidoval s tím, že se věci dají dělat jinak. Ale to už teď nestačí. Chci naplno využít potenciál, který jižní Morava má. Díky univerzitám, high-tech firmám, start-upům a výzkumným institucím, které u nás vytváří unikátní prostředí, se jižní Morava může stát jádrem budoucí prosperity celé země. Jak se pořád básní o tom, že bychom se měli změnit z montovny na mozkovnu… tak tohle může začít právě u nás. Chci ukázat, že můžeme vyhrát,” řekl Jan Grolich delegátům sjezdu.

Dvojkou zvolili delegáti náměstka Jihomoravského kraje pro regionální rozvoj Jana Zámečníka: “Baví mě dávat věci do pohybu a realizovat věci, o kterých všichni říkali, že to není možné. A ono se ukázalo, že to jde, takže jsme zvládli například speciální dotace pro ohrožené regiony, projekty na zadržování vody v krajině nebo zahájili výstavbu Sanatoria Pálava,” dodává Zámečník.

Lidoveckou trojkou se stala Jana Filipovičová, která je od roku 2014 starostkou obce Hrušky: “Po tornádu jsem poznala nablízko spolupráci jak s Janem Grolichem, tak Janem Zámečníkem a to jsou lidi, se kterými chci spolupracovat i na krajské úrovni,” vysvětluje svou kandidaturu starostka Filipovičová.

Na čtvrtém místě bude za KDU-ČSL kandidovat místostarosta Vyškova a bývalý náměstek hejtmana Roman Celý. “Pro mě je důležité předat jižní Moravu dalším generacím v lepším stavu než v jakém jsme ji přebírali. Proto musíme dbát jak na životní prostředí, tak strategické stavby v oblasti dopravy, stejně jako na vzdělání nebo kulturu,” uzavírá Celý.

Zdroj a foto: KDU-ČSL