//Letní sezóna na brněnském letišti se naplno rozjíždí. Aktuálně startuje třeba nová pravidelná sezónní linka do černohorského Tivatu

Letní sezóna na brněnském letišti se naplno rozjíždí. Aktuálně startuje třeba nová pravidelná sezónní linka do černohorského Tivatu

LETIŠTĚ BRNO a.s. vstoupilo do hlavní části letní sezóny. Cestující si letos mohou vybírat celkem z 29 destinací. V současnosti přibyla i další sezónní pravidelná linka do Tivatu v Černé Hoře. Provozovatelem je černohorská národní letecká společnost Air Motenegro.

„Do letní sezóny vstupujeme s příjemným očekáváním. Moc nás těší, že se naše již tak pestrá nabídka letů rozrostla o další destinaci. Let do Černé Hory se na Letiště Brno vrací po čtyřech letech. Předtím se létalo do hlavního města Podgorica, nyní se cestující budou moci dostat přímo na pobřeží Jaderského moře, kde letovisko Tivat leží. Započaté spolupráce s dalším leteckým dopravcem si moc vážíme,“ uvedl Radek Lang, vedoucí úseku Přepravní provoz LETIŠTĚ BRNO a.s.

Let s prvními cestujícími se do černohorského Tivatu vypraví již v polovině června. Jde o významné turistické středisko ležící v zálivu Boka Kotorska. „Letovisko Tivat se řadí mezi místa, která dokáží uspokojit i turisty z řad velmi náročných. Kromě pláže a slunečného počasí nabízí kombinaci historie, kultury a přírodních krás. Skvělým benefitem je také délka letu, který trvá necelou hodinu a půl. Cena zpáteční letenky začíná na 175 eurech,“ uvedl Dejan Pizurica, vedoucí zákaznického prodeje letecké společnosti Air Montenegro, která je vlajkovým dopravcem Černé Hory.

Popularita Černé Hory mezi českými turisty neustále stoupá. Z dostupných údajů vyplývá, že návštěvnost Černé Hory mezi lety 2008 až 2019 vystoupala téměř o dvojnásobek. Zatímco v roce 2008 navštívilo zemi necelých 22 tisíc českých turistů, v roce 2019 jejich počet překročil 37 tisíc.

České turisty stále více vedle typických plážových destinací láká i objevování památek a přírody

Cestující se z brněnského letiště mohou během letošní letní sezóny podívat celkem do 29 destinací. Patří mezi ně i stále populárnější destinace pro příznivce aktivních dovolených, kteří chtějí třeba část dovolené věnovat i turistice a dalším sportovním aktivitám. Příkladem je portugalská Madeira, Fuerteventura na Kanárských ostrovech, Lamezia Terme v Kalábrii, či již jmenovaný černohorský Tivat. Zatímco Madeira i Tivat se řadí mezi úplné novinky, Lamezia Terme i Fuerteventura se na brněnské letiště vrací po delší pauze způsobené koronavirovou pandemií.

Letní letový řád začal na konci března a skončí posledním říjnovým víkendem, za hlavní část letní sezóny je ale vždy považováno v Tuřanech období od června do září. Během této doby bude Smartwings v Brně bázovat celkem pět letadel a budou se zde odbavovat lety s cestujícími dalších osmi leteckých společností.

Zdroj a foto: Letiště Brno