//Krádež a prokopnuté dveře. Kamery pomohly v dopadnutí hned u dvou případů

Krádež a prokopnuté dveře. Kamery pomohly v dopadnutí hned u dvou případů

Muž okradl spícího přímo pod kamerami, strážníci ho dopadli během několika minut. Muž údajně prokopl skleněné vstupní dveře, přestože ho zachytily kamery, vinu popíral.

Muž okradl spícího přímo pod kamerami, strážníci ho dopadli během několika minut

Okrást spícího na lavičce přímo pod kamerami se v sobotu brzy ráno nevyplatilo údajnému kapsáři v Denisových sadech. Už když se pomalým krokem blížil k podřimujícímu muži, sledovali ho na kamerových záběrech pracovníci dohledového centra městské policie. Ti okamžitě informovali strážníky, kterým údajného zloděje detailně popsali a naváděli jeho směrem. Na záznamu je vidět, jak pětatřicetiletý muž opatrně přistupuje k sedmačtyřicetiletému muži a prohledává jeho příruční tašku připnutou kolem pasu. Nejprve z ní vytáhl krabičku cigaret, ze které si ponechal poslední kus, a prázdný obal odhodil. Vzápětí vzal z ledvinky mobilní telefon a nabíječku. Zbytek věcí poházel po zemi a ve společnosti sedmnáctiletého mladíka odešel. Z lupu se ale radoval několik minut. Strážníci ho dostihli ještě v parku a obratem ho vyzvali k vyskládání všech věcí, které měl u sebe. Muž nejprve předstíral, že vůbec neví, proč ho hlídka zastavila. Hned nato ji ubezpečoval, že je správný chlap a rozhodně nic neukradl. Po upozornění, že krádež zaznamenaly kamery, se nakonec přiznal. Stal se tak podezřelým z trestného činu. Druhá hlídka městské policie v Nádražní ulici dostihla také muže, který krádeži přihlížel. Nejprve jí nadiktoval osobní údaje svého bratra. Když nakonec hlídce předložil svůj občanský průkaz, strážníci přišli na to, že jde o celostátně hledaného mladíka. Také ho tedy předali do rukou republikových policistů. (ms)

 

Muž údajně prokopl skleněné vstupní dveře, přestože ho zachytily kamery, vinu popíral

Strážníci mířili v pondělí večer do bytového domu v Bohunicích. O příjezd je požádala žena volající na linku 156. Starost jí dělaly poničené prosklené vchodové dveře. Strážníci rozbitou skleněnou výplň o velikosti zhruba dva metry čtvereční zadokumentovali a zajímali se, jak k tomu došlo. Žena strážníkům ukázala kamerový záznam. Na něm je vidět muž, který dvakrát kopl do skla. To se už při druhém nárazu nohou roztříštilo. Žena strážníky upozornila, že údajný viník je zřejmě stále v domě. Hlídka díky tomu třiačtyřicetiletého muže záhy našla o několik pater výš. Právě podřimoval na podlaze na chodbě. Když ho strážníci vzbudili, popíral, že by dveře rozbil. K přiznání ho nepřiměl ani fakt, že ho zachytily kamery. Vzhledem k tomu, že nebylo možné v danou chvíli určit přesnou výši škody, předali strážníci případ s podezřením na majetkový přestupek úředníkům, kteří budou mít k dispozici také kamerové záběry.