//Komedii Franta mimozemšťan uvidí Brno jako první. Hraje totiž v příběhu svou roli.

Komedii Franta mimozemšťan uvidí Brno jako první. Hraje totiž v příběhu svou roli.

Nejnovější komedii Rudolfa Havlíka, režiséra divácky úspěšných filmů Po čem muži touží 1 a 2 a Ostrov, uvidí Brno jako první! Už 1. února totiž přiletí do brněnského Cinema City Velký Špalíček jeho vesmírná komedie Franta mimozemšťan s Jakubem Prachařem v hlavní dvojroli a s řadou dalších oblíbených herců, jako jsou Tereza Ramba nebo Jiří Langmajer. Klíčovou roli v příběhu hraje ikonické brněnské místo a celoplošně bude film uveden do kin 8. února.

Brno Film Office je od roku 2017 klíčovým partnerem pro filmové produkce a přípravy natáčení v regionu a nechyběla ani u filmu Franta mimozemšťan. „Režisér do scénáře napsal „roli“ jedné z ikonických brněnských plastik. Díky pomoci všech, se nám podařilo dané scény, které jsou velmi trikově náročné, natočit. A nebylo to zrovna jednoduché. Točili jsme v noci, používali jsme hlučné vzduchové ventilátory, jeřáb na kameru a lampy – ale díky shovívavosti všech, se natáčení zdařilo,“ říká producentka Dana Voláková.

Jsme ve vesmíru sami? A co když se náhodou ocitnou mezi námi? Ptají se autoři komedie, která vysílá hrdiny z malé moravské obce do pátrání po jedné záhadě. Poklidný život vesnice totiž rozbouří podivné úkazy. Amatérský astronom Blažej je přesvědčen, že návštěva z kosmu je tady. A soused Franta se najednou chová divně, jako by ho někdo vyměnil! Celá vesnice sice tvrdí, že Franta byl vždycky trochu z jiné planety, ale tohle chování je moc i na jeho ženu Boženu. Ve chvíli, kdy se v obci zjeví Rebeka a v patách jí jde nesmlouvavý generál Sokol, rozhodnou se místní přijít záhadě na kloub. Po svém!

Onou ikonickou plastikou, o které mluví producentka filmu, je náš brněnský orloj – časostroj na náměstí Svobody. Jsem ráda, že se díky účinkování Brna ve filmu u nás uskuteční i slavnostní předpremiéra za účasti tvůrců komedie a všechny na ni ve čtvrtek 1. února v 19 hodin zvu,“ doplňuje k natáčení Ivana Košuličová, vedoucí Brno Film Office, která slouží jako informační servis filmařům k možnostem a podmínkám natáčení v Brně a Jihomoravském kraji a v případě zájmu je propojuje s lokálními filmovými profesionály, dodavateli služeb, živnostníky a kreativci.

K příležitosti celostátní premiéry 8. února budou z brněnského orloje vypadávat speciální mimozemské zelené kuličky. Bude to každou hodinu od 11:00 do 23:00 – celkem 13 kuliček,“ dodává Košuličová.

A jak zve na film režisér Rudolf Havlík? „Franta mimozemšťan je po Ostrovu víc komediální, vlastně hodně komediální, celý film je postavený na humoru. Baví mě dělat tenhle žánr a baví mě vytvářet humorné situace a správně je pointovat. Tady tím, že je to trochu mimozemské, jsem si mohl dovolit dělat to, co jsem chtěl a jak jsem chtěl, protože jde do jisté míry o fantazii. V tom se cítím jako ryba ve vodě, takže věřím, že ten humor se mi podaří přenést i na diváka.“

Herec Filip Březina, kterého v současnosti můžeme vídat v hlavní roli seriálu Smysl pro tumor, si natáčení filmu užil jako málokdo: V Brně se mi natáčelo moc hezky! Nejvíc mě bavila nočka, při které jsem si mohl zajezdit dodávkou po náměstí, které jsme měli celé pro sebe.

Franta mimozemšťan

Brněnská předpremiéra 1. 2. 2024, 19:00, Cinema City Velký Špalíček

Účast přislíbil režisér Rudolf Havlík, herci Tereza Ramba, Petra Hřebíčková, Vasil Fridrich, Kateřina Marie Fialová, producentky Dana Voláková a Michaela Bastien a koproducenti Kamil a Matěj Kožíškovi!

  • celovečerní hraný film
  • Česko / 2024
  • natáčení v JMK: Brno
  • režie: Rudolf Havlík
  • hrají: Jakub Prachař, Tereza Ramba, Filip Březina, Kateřina Marie Fialová, Vasil Fridrich, Erika Stárková, Jiří Langmajer, Leoš Noha, Petra Hřebíčková, Petr Vančura, Oldřich Navrátil, Pavel Kikinčuk a Jan Teplý ml.

Natáčení v Brně proběhlo ve spolupráci s Brno Film Office pod TIC BRNO.  Snímek vznikl s podporou Jihomoravského filmového fondu.

https://www.cinemart.cz/filmy/franta-mimozemstan/

Vstupenky na předpremiéru zde: https://www.cinemacity.cz/films/franta-mimozemstan-predpremiera-s-delegaci/6231o2r2#/buy-tickets-by-film?for-movie=6231o2r2&view-mode=list 

Zdroj a foto: TIC Brno, Film Franta mimozemšťan