//Kam v roce 2024? Dle cestovatelského magazínu AFAR i do Brna!

Kam v roce 2024? Dle cestovatelského magazínu AFAR i do Brna!

Cenami ověnčený cestovatelský magazín AFAR vydal pravidelný seznam doporučení, kam v roce 2024 zamířit do zahraničí. A mezi 25 destinacemi nechybí ani Brno, které dle jejich slov hýří hudbou, uměním i sebevyjádřením.

Seznam zahrnuje města, regiony a celé země a je výsledkem měsíců výzkumu a zpráv od korespondentů a redaktorů AFAR, kteří se pohybují po celém světě. List obsahuje 13 destinací, plus dalších 12 míst redakčních doporučení zahrnujících velká americká města, hlavní města roku 2024 a tzv. znovu navštívené klasiky. Brno se tak na seznamu zařadilo vedle například Los Angeles, Toronta či Norska.

„Na Brně, které patří mezi Kreativní města hudby UNESCO, ocenil magazín právě jeho bohatou hudební scénu. Brno je atraktivní pro řadu vzkvétajících hudebních festivalů, které uspokojí fanoušky vážné hudby, jazzu i popmusic, jako například Janáček Brno, JazzFestBrno, Maraton hudby Brno nebo Pop Messe. Stále více na sebe také upozorňuje brněnská klubová scéna. Specifické místo v kulturní nabídce mají hudební festivaly, které zapojuj lokální umělce a komunity, jako jsou například právě probíhající Brněnské Vánoce,” komentuje Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO.

„Pokaždé, když se dozvím, že Brno uspělo v nějakém mezinárodním přehledu, vnímám to jako krásnou zpětnou vazbu, že jsme na dobré cestě. Minulý týden nás The Campus Advisor označil za 4. nejlepší studentské město roku 2023, teď se urodilo na poli cestovního ruchu. Neznamená to samozřejmě usnout na vavřínech, ale pokračovat v práci tak, aby město prosperovalo a dobře tu bylo nejen návštěvníkům a studentům, ale především jeho obyvatelům a obyvatelkám,” dodala primátorka Markéta Vaňková.

Více na: https://www.afar.com/magazine/where-to-go-2024

A také na: https://www.thecampusadvisor.com/best-of/50-Best-Student-Cities-in-the-World-2023/Ranking/105

Zdroj: MMB – tiskový servis
Ilustrační foto: George Visio