//Jsem všude zdejší a letošního roku jsem se reinkarnoval, slyšeli strážníci od Brňana

Jsem všude zdejší a letošního roku jsem se reinkarnoval, slyšeli strážníci od Brňana

Do brněnských Husovic vyjížděla hlídka revíru Sever v neděli dopoledne. Strážníky sem přivolali dva majitelé psů, se kterými byli na procházce. Oba muži měli své psy na vodítku a oba psi byli opatřeni i náhubkem.

To se však údajně nelíbilo jednačtyřicetiletému Brňanovi, který prý postupně oběma psům sundal náhubky a taktéž, k údivu majitelů, psům odepl vodítka. Hned poté využil překvapení chovatelů a jednomu z nich údajně začal prohledávat batoh položený na blízké lavičce. Následně jeho psovi sebral míček, se kterým si mazlíček hrál a hodil ho do odpadkového koše. Ani druhý majitel psa však nezůstal bez zájmu Brňana. Tomu prý tahal za popruhy od tašky, kterou měl na rameni, a dokonce mu vnucoval myšlenku, že pes není jeho a patří nějakému neznámému muži. Když chovatelé ztratili trpělivost, přivolali strážníky. Hlídka městské policie muže odpovídajícího popisu našla stát opodál za stromem, kde sbíral listí a nedopalky. Vyzvala ho, aby se posadil na blízkou lavičku a prokázal jim svoji totožnost.

Brňan strážníkům řekl, že je všude zdejší, letošního roku se reinkarnoval a je synem Božím. Také strážníkům potvrdil, že psům odepínal vodítka a sundával jim náhubky, protože podle něho psi mají vlastní rozum a vznikli z velké matky, která je všude přítomna. Strážníci přivolali zdravotníky k posouzení psychického stavu Brňana. Po příjezdu sanitky se muž rozhodl, že do ní nenastoupí a z místa odejde. Když začal ohrožovat kopáním záchranáře, skončil v poutech a za asistence hlídky byl převezen do nemocnice. Teprve tady řekl údaje o své totožnosti. Podivné chování bude muset vysvětlovat úředníkům.

Zdroj: MPB
Ilustrační foto: BRNO today