//Hokejisté Komety Brno darovali krev

Hokejisté Komety Brno darovali krev

Sedmnáct členů A-týmu Komety Brno přišlo v úterý 12. května podpořit odběrové centrum Krevní banky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně. Vedení brněnského hokejového klubu hromadnou akcí zareagovalo na aktuální situaci, kdy se spolu se znovuobnovenou operativou sv. Anna potýká s nedostatkem krve.

Všichni účastníci odběru, mezi kterými byl kromě hokejistů A-týmu i jeden z jejich trenérů, darovali krev v odběrovém centru Krevní banky FNUSA poprvé. Dárcovské odběry 450 ml krve mohly u vrcholových sportovců proběhnout díky doposud nezahájené sezóně.

„Každému z nás změřili zaměstnanci nemocnice teplotu, vyplnili jsme formulář, prošli jsme testem, zda jsme k darování způsobilí, a pak už následoval ten hlavní proces odběru. Doba samotného darování byla individuální, já měl hotovo za pět minut. Ve finále nám zalepili ruku a dostali jsme výstupní papír s informacemi. Jednoduchý a rychlý proces,“ zhodnotil úterní odběr ve FNUSA útočník Komety Luboš Horký.

„Jsem ráda, že nás hokejisté Komety přišli v této těžké době podpořit. Jako mladí zdraví sportovci všichni splnili podmínky dárcovství krve a při odběrech panovala skvělá atmosféra, takže doufám, že nás zase někdy navštíví,“ řekla primářka Krevní banky FNUSA MUDr. Jarmila Celerová.

To by se částečně mohlo splnit už za dva týdny, kdy je plánovaná druhá vlna „komeťáckých“ odběrů. Tentokrát krev přijde darovat přibližně třicet trenérů brněnského hokejového týmu a v plánu jsou i další akce, které by mohly motivovat nejen hokejové fanoušky k darování nejcennější tekutiny.

Zdroj a foto: FNUSA