//Hlasujte pro nápady Brňanů v participativním rozpočtu Dáme na vás!

Hlasujte pro nápady Brňanů v participativním rozpočtu Dáme na vás!

Na podzim se kromě zbarvování stromů či pouštění draků můžete těšit i na finálové listopadové hlasování v participativním rozpočtu Dáme na vás. V tomto ročníku rozhodujete o téměř pěti desítkách projektů. Město Brno pak zrealizuje vítězné nápady do celkové částky 35 milionů korun!

Hlasování o vítězných nápadech Brňanů probíhá v tradičním termínu od 1. do 30. 11. 2022 prostřednictvím stránek paro.damenavas.cz nebo pomocí full účtu Brno iD. Hlasovat mohou občané starší 18 let s trvalým pobytem v Brně. Pokud si nevíte rady, jak hlasovat, můžete navštívit Odbor participace Magistrátu města Brna na adrese Husova 12, veřejná setkání nebo také pobočky Knihovny Jiřího Mahena.

Projekty navržené obyvateli Brna byly v průběhu léta posouzeny magistrátními odbory i městskými částmi a ty projekty, které byly vyhodnoceny jako proveditelné, jsou zařazeny do hlasování. Vy o nich můžete nyní rozhodnout. Se všemi finálovými projekty se můžete seznámit v galerii na webových stránkách.

Možnost občanů zapojit se do rozhodování o části městského rozpočtu dává město Brno již od roku 2017. Za pět let vzniklo více jak 30 projektů, kterými si Brňané vylepšují a zkrášlují své okolí, ve kterém tráví většinu svého času. V letošním ročníku budou Brňané rozhodovat o téměř padesáti nápadech v celkové hodnotě 153 milionů korun. Ze všech navržených projektů se vyberou ty s nejvíce hlasy, a to do výše 35 milionů.

Z posledních dokončených realizací z participativního rozpočtu lze připomenout například projekt Cyklo-park mezi Vinohrady a Líšní s moderní pumptrackovou dráhou, projekt podporující onkologické pacienty během jejich léčby a v následném návratu do aktivního života s názvem NEBÝT NA TO SAMA – Ženy v onko léčbě, Veřejný přístup k řece Svratce v Komíně umožňující snadnou cestu k hladině řeky nebo také Park Kamenný vrch s altánky a ohništěm.

Aktuální informace o projektech či událostech najdete na Facebooku Dáme na vás.

Chyťte se příležitosti, zapojte se do hlasování a rozhodněte o svém okolí!

Zdroj a foto: damenavas.cz