//Chystá se Nebál. Párty s akrobaty a módní přehlídkou

Chystá se Nebál. Párty s akrobaty a módní přehlídkou

Brněnské společenské dění na přelomu léta a podzimu okoření Nebál – kulturní akce vymykající se běžným žánrovým škatulkám, kterou pořádá gastronomická skupina Lidi z Baru. Uskuteční se v pátek 16. září v areálu Nové Zbrojovky.

Co by se stalo, kdyby Ludvík XIV. pořádal večírek v roce 2022? Nebo kdyby se pohádková Alenka dostala do říše divů navržené Lidmi z Baru? Vznikl by Nebál. Uzavřený, absurdní svět, v němž je možné úplně všechno.

„Bude to trochu ples, trochu párty, trochu cirkus a trochu art. Prostě večírek, jaký Brno ještě nezažilo,“ prozrazuje trošku tajemně marketingová manažerka Lidí z Baru Veronika Kučerová s tím, že podobný koncept společenské události v brněnském kulturním kalendáři dosud chyběl.

„Na jeden jediný večer vytvoříme úplně jiný svět v podobě unikátního koncentrovaného zážitku, který se už nikdy nebude opakovat – nanejvýš při druhém ročníku Nebálu. Znamená to pro nás velkou výzvu. Lidi z Baru sice už mnoho let budují podniky oplývající unikátním konceptem a nezaměnitelnou atmosférou, až dosud však nikdy nešlo o jednorázovou záležitost trvající několik hodin,“ dodává Veronika Kučerová.

Program Nebálu poběží ve více sálech současně, většinu ho organizátoři prozatím drží v tajnosti. Hvězdami hlavní stage budou elektropopoví MYDY, deep-popová Giudi nebo maďarský multiinstrumentalista Ficture. Návštěvníci se ale mohou kromě skvělé hudby těšit třeba i na akrobatické vystoupení, netradiční fashion show a spoustu dalších uměleckých i gastronomických zážitků.

Programová dramaturgie je přitom postavená tak, aby příchozí hosté zažívali něco nečekaného, místy i podvědomě známého, a nechali se tím unášet. „Chceme vytvořit takové prostředí, v němž se budete cítit absolutně svobodně, a zároveň si uvědomíte propojení s ostatními účastníky ve smyslu tady a teď. Tomu odpovídá i dress code. Můžete si na sebe vzít to, na co jste až doposud neměli odvahu,“ podotýká projektová manažerka Nebálu Eva Gerych.

Vstupenky na Nebál je možné koupit na webu www.nebal.cz. Počáteční cena činí 1.540 korun, postupem času se budou zdražovat. Vstup zdarma mají držitelé NFT tokenu Cryptomošt. Lidi z Baru jej vydali loni po náhlém vládním zákazu vánočních trhů s populárním Turbomoštem těsně před jejich započetím. Token Cryptomošt se prodával za tisíc korun a měl sloužit jako podpora gastronomické skupině v nastalé komplikované situaci. Mimo to ale Lidi z Baru již tehdy slibovali, že v budoucnu poslouží také jako vstupenka na „nejlepší párty v Brně“.

Další informace o eventu budou postupně přibývat na zmíněném webu či instagramovém profilu @jdunanebal. Hlavním partnerem akce je Nová Zbrojovka, mediálním partnerem magazín Forbes.

„Odvážná akce si říká o odvážné místo. Jsme moc rádi, že se Nebál bude konat právě u nás. Je to koncept jako šitý na míru Nové Zbrojovce. Něco, co tu ještě nebylo, něco velkolepého a originálního, něco, co se nebojí překvapovat a zároveň je dotažené do posledního detailu. Věděli jsme, že když u nás necháme čarovat Lidi z Baru, bude to bomba. Ale to, co se chystá, jde ještě dál,” říká marketingová manažerka Nové Zbrojovky Tereza Vaňurová.

Nebál není jedinou novinkou, kterou v současnosti Lidi z Baru připravují. V podzimních měsících plánují v centru Brna otevřít další podnik. Od konce května pak ve Vranově nad Dyjí provozují ukrajinskou restauraci Buď Laska.