Cenu Divadelních novin za činoherní počin roku získalo Vykouření brněnského Divadla Husa na provázku. Porota ocenila odvahu i nápaditost, s níž tým režiséra Jiřího Havelky ke zpracování společenské kauzy kolem uvedení inscenace Naše násilí, vaše násilí přistoupil. Po Thálii pro Dalibora Buše a Ceně Divadelních novin pro Zdislavu Začalovou jde přitom již o třetí prestižní ocenění, kterého se oblíbenému brněnskému divadlu na Zelném trhu pod vedením uměleckého šéfa Martina Sládečka v krátké době dostalo.
„Mám obrovskou radost, že porota ocenila právě tuto naši inscenaci, na níž se spolu s režisérem Jiřím Havelkou autorsky podíleli v podstatě všichni členové a členky souboru – a která myslím přesvědčivě dokládá jeho současnou sílu. Cenu zároveň vnímám jako důležité povzbuzení v cestě, kterou se na brněnském Zelném trhu společně ubíráme. Zdá se, že odvaha pouštět se do osobních a palčivě současných témat, aniž bychom přitom rezignovali na empatii a humor, se vyplácí,“ uvedl umělecký šéf divadla a zároveň dramaturg inscenace Martin Sládeček.
Divadlo Husa na provázku patří už tradičně k vlajkovým lodím brněnské kultury, kterou reprezentuje na předních festivalech v Česku i v zahraničí. Po řadě nominací na divadelní ceny, Thálii pro Dalibora Buše a Ceně Divadelních novin pro Zdislavu Začalovou jde již o třetí prestižní ocenění, kterého se oblíbenému brněnskému divadlu na Zelném trhu pod vedením uměleckého šéfa Martina Sládečka v krátké době dostalo.
Zhlédnout oceněnou inscenaci mohou brněnští diváci a divačky v termínech 9. 11., 21. 12. a 10. 1. V Praze pak Provázek Vykouření odehraje 25. 11.

Zdroj a foto: Divadlo Husa na provázku