//Cena Divadelních novin za činoherní počin roku putuje do brněnského Divadla Husa na provázku

Cena Divadelních novin za činoherní počin roku putuje do brněnského Divadla Husa na provázku

Cenu Divadelních novin za činoherní počin roku získalo Vykouření brněnského Divadla Husa na provázku. Porota ocenila odvahu i nápaditost, s níž tým režiséra Jiřího Havelky ke zpracování společenské kauzy kolem uvedení inscenace Naše násilí, vaše násilí přistoupil. Po Thálii pro Dalibora Buše a Ceně Divadelních novin pro Zdislavu Začalovou jde přitom již o třetí prestižní ocenění, kterého se oblíbenému brněnskému divadlu na Zelném trhu pod vedením uměleckého šéfa Martina Sládečka v krátké době dostalo.

Mám obrovskou radost, že porota ocenila právě tuto naši inscenaci, na níž se spolu s režisérem Jiřím Havelkou autorsky podíleli v podstatě všichni členové a členky souboru – a která myslím přesvědčivě dokládá jeho současnou sílu. Cenu zároveň vnímám jako důležité povzbuzení v cestě, kterou se na brněnském Zelném trhu společně ubíráme. Zdá se, že odvaha pouštět se do osobních a palčivě současných témat, aniž bychom přitom rezignovali na empatii a humor, se vyplácí, uvedl umělecký šéf divadla a zároveň dramaturg inscenace Martin Sládeček.

Divadlo Husa na provázku patří už tradičně k vlajkovým lodím brněnské kultury, kterou reprezentuje na předních festivalech v Česku i v zahraničí. Po řadě nominací na divadelní ceny, Thálii pro Dalibora Buše a Ceně Divadelních novin pro Zdislavu Začalovou jde již o třetí prestižní ocenění, kterého se oblíbenému brněnskému divadlu na Zelném trhu pod vedením uměleckého šéfa Martina Sládečka v krátké době dostalo.

Zhlédnout oceněnou inscenaci mohou brněnští diváci a divačky v termínech 9. 11., 21. 12. a 10. 1. V Praze pak Provázek Vykouření odehraje 25. 11.

Z inscenace Vykouření (režie Jiří Havelka), která reaguje na kauzu kdy při uvedení hry Olivera Frljice došlo v Divadle Husa na provázku k protestu, který se následně řešil několik let u soudu (kardinál Duka, etc.).

Zdroj a foto: Divadlo Husa na provázku