//BrnoID je nominována do celostátního finále o nejlepší elektronickou službu

BrnoID je nominována do celostátního finále o nejlepší elektronickou službu

Brno zabodovalo v krajském kole soutěže Zlatý erb a postupuje tak do celostátního finále. Město zvítězilo v kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba se svou brněnskou identitou BrnoID, kterou využívá přes 50 tisíc Brňanů.

„Jsme rádi, že se služba těší takové oblibě, za což hovoří nejen ocenění, ale hlavně nárůst uživatelů,“ uvedl 2. náměstek primátorky Tomáš Koláčný, který má elektronickou službu v gesci.

Brňané si nyní mohou skrze elektronickou identitu BrnoID například nabíjet kredit na čipové hodinky pro vstup na městská sportoviště. Služba dále umožňuje pořízení elektronické předplatní jízdenky či placení odpadů. U těch je potřeba mít ověřenou fotografií, což učinilo 80 % registrovaných uživatelů. Do budoucna se počítá s rozšířením portfolia služeb navázaných na BrnoID.

Na druhém místě soutěže Zlatý erb se v kategorii elektronická služba umístil datový portál data.brno.cz. Ten za necelý rok fungování navštívilo více než 25 tisíc uživatelů, kteří si zobrazili téměř 150 tisíc stránek. „Ukázalo se, že mezi veřejností je velký zájem o statistiky a čísla o městě, takže služby dataportálu budeme dále rozšiřovat,“ dodal Tomáš Koláčný.

Do celostátního finále soutěže Zlatý erb postupuje pouze vítěz, tedy služba BrnoID. Vyhlášení proběhne 1. dubna v Hradci Králové na 22. ročníku konference ISSS.

Do 21. ročníku soutěže Zlatý erb se zapojily obce a města z celé ČR. Do soutěže bylo přihlášeno 435 projektů včetně soutěžících o Cenu ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci. V Jihomoravském kraji bylo přihlášeno 30 projektů.

Přehled výsledků zde: https://www.zlatyerb.cz/vysledky-krajskeho-kola-jihomoravskeho-kraje/d-1516.

Zdroj: MMB
Foto: Ivan Mahdík