//Brňáci a Brňačky, čtěte! Vaše hlasy rozhodnou o vítězných projektech

Brňáci a Brňačky, čtěte! Vaše hlasy rozhodnou o vítězných projektech

Ať zvítězí ty nejlepší! Hlasování v participativním rozpočtu města Brna je v plném proudu a výsledky se mění každý den. Je jen na vás, kterým z 56 navržených projektů dáte své hlasy. Město mezi vítěze rozdělí 35 milionů korun. Tak hlasujte a podílejte se na utváření Brna!

Chtěli byste nový park, cyklostezku nebo třeba komunitní centrum ve vaší městské části? Možná i to je cílem jednoho z projektů participativního rozpočtu Dáme na vás! Vypracovali je sami obyvatelé města Brna a vy máte do 30. listopadu možnost vybrat nápady, které město zrealizuje.

Důležití jste vy a vaše hlasy – bez nich to nepůjde. Pokud máte trvalý pobyt v Brně a jste starší 18 let, můžete projektům udělit celkem pět kladných a dva záporné hlasy. Hlasujte online na paro.damenavas.cz nebo přes ověřený účet na brnoid.cz. Internet není vaše parketa? Nebojte, odhlasovat totiž můžete i v kanceláři na Odboru participace Magistrátu města Brna na Husově 3, na kterékoli pobočce Knihovny Jiřího Mahena, nebo na stánku na ulici Česká, a to vždy ve středu 15., 22. a 29. listopadu.

Podívejte se na hlasovací video: https://www.facebook.com/damenavas/videos/1697376970764305

Ještě neznáte své favority? Prohlédněte si finálové projekty v galerii a vyberte ty, které se vám líbí nejvíce. Filtrovat mezi nimi můžete podle městské části nebo tematické oblasti, která vás zajímá. Výběr je opravdu velký – od nápadů v oblasti zeleně, zdraví, infrastruktury až po kulturní programy nebo nové stavby a mnoho dalších.

„Už se těším, až zjistíme, které projekty lidé letos vyberou. Je vždy napínavé sledovat, jak se pořadí projektů mění,“ říká Marco Banti, vedoucí Odboru participace Magistrátu města Brna. Stav hlasování můžete sledovat zde.

A které projekty už lidem v Brně dělají radost? Za sedm let fungování participativního rozpočtu Dáme na vás jsme zrealizovali více než čtyřicet nápadů. Mezi poslední dokončené patří třeba Sportovně-relaxační lesní zóna v Bosonohách. Už tento podzim si sem lidé chodí odpočinout a zpříjemnit si den. Rodiče mohou vypustit své děti na pumptrackovou dráhu či hřiště a sami vyzkoušet některé z nových workoutových prvků nebo hřiště na pétanque. Podívejte se na video ze slavnostního otevření.

Něco podobného by mohlo vzniknout i ve vaší čtvrti. Tak neváhejte, vyberte si své oblíbené projekty a změňte Brno k lepšímu!

Dáme na vás

Zdroj a foto: Dáme na vás