//Aqualand Moravia startuje provoz třech nových tobogánů pro děti, nový dětský komplex vyšel na 15 milionů korun

Aqualand Moravia startuje provoz třech nových tobogánů pro děti, nový dětský komplex vyšel na 15 milionů korun

Aqualand Moravia uvádí do provozu tři nové atrakce pro děti. Ty jsou součástí nového dětského bazénu, který otevřel na jaře tohoto roku. Autorem atrakcí je kanadská firma, která stojí i za venkovním tobogánem High Five, za který Aqualand Moravia získal už několik ocenění. Nový bazén Tutti Frutti se třemi atrakcemi vyšel aquapark na 15 milionů korun. Název vymyslely samy děti.

Aqualand Moravia letošní novinkou Tutti Frutti nabídne rodinám s menšími dětmi větší vyžití. Právě rodiny s dětmi tvoří více než polovinu návštěvnosti jihomoravského toboganového ráje pod Pálavou. Novinka Tutti Frutti obsahuje několik prvků, které si užijí děti, které ještě nemají potřebnou výšku na dospělácké tobogány. Součástí je bazén a spousta atrakcí, například hrací spray park s chrliči vody, vodními mlýny a děly. Především pak dva tobogány a jedna dvojitá skluzavka. „Dvojitá skluzavka i tobogány jsou pro děti už od 91 centimetrů, zajezdí si na nich tak už děti předškolního věku. Nově jsme vybudovali i speciální protiskluzovou podlahu, která děti zaujme i svým barevným vzhledem, především však jejím bezpečím,“ říká k novince roku 2023 ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký. Vybudování této novinky vyšlo Aqualand Morava na 15 milionů korun, přičemž atrakce vyrobila kanadská firma, která pod Pálavou postavila i chytrý tobogán jezdící do kopce.

Nové tobogány mohou brázdit děti od 2 let

Obtížnost nových atrakcí je v nejnižší úrovni, minimální výška pro jízdu je 91 cm, což zahrnuje děti ve věku zhruba 2 až 3 let. Délka tobogánů je od 6 do 15 metrů. Pokud byste se podívali na celý dětský komplex, Tutti Frutti čítá 107 metrů čtverečních.

Název novinky 2023 vymyslely děti

Tutti Frutti je nový název celého dětského komplexu a vymyslely jej samy děti, které se účastnily marketingové porady. Názvy tobogánů a skluzavky pak vzešly z návrhů  návštěvníků. „Děti vymyslely název Tutti Frutti při pohledu na barevné vizualizace. Barevné a hravé projetí si spojily s ovocem. Ve spolupráci s návštěvníky jsme pak vybrali názvy pro atrakce právě ve spojitosti s ovocem. Žlutý tobogán se jmenuje Banana, zelený Kiwi a fialová dvojitá skluzavka Berry,“ komentuje marketingový manažer Aqualandu Moravia Tomáš Svoboda.

Aqualand Moravia přebudováním původního bazénu Calimero na Tutti Frutti výrazně rozšířil možnosti zábavy pro děti předškolního věku a školního věku. Právě tyto děti v minulosti nenacházely ve vnitřní části aquaparku takové vyžití, jelikož „dospělácké“ atrakce mají kvůli bezpečnosti předepsanoou potřebnou výšku pro jezdce. Dobrou zprávou je, že Tutti Frutti bude fungovat během celého roku, tedy i v zimě. V létě si menší děti užijí také Dětský vodní hrad, který byl vybudován a otevřen v roce 2021 a nachází se vedle vodní horské dráhy High Five. Ten je však otevřen pouze během letní sezóny. Součástí hradu jsou čtyři tobogány.

Jihomoravský aquapark je podle čerstvě vydaného žebříčku Kirmes Park 5. nejnavštěvovanějším aquaparkem v celé Evropě. Dnes v něm najdeme 40 atrakcí. Letos v létě navíc Aqualand Moravia slaví 10 let svého provozu. Letní sezóna startuje v sobotu 1. července 2023.

Zdroj a ilustrační foto: Aqualand Moravia