//Aqualand Moravia spouští online projekt Daruj odpočinek hrdinovi. Nový areál i s unikátním tobogánem finišuje, lidé si jej užijí už v létě

Aqualand Moravia spouští online projekt Daruj odpočinek hrdinovi. Nový areál i s unikátním tobogánem finišuje, lidé si jej užijí už v létě

Podle aktuálních vyjádření vlády připadne znovuotevření Aqualandu Moravia pravděpodobně na 25. května. Aquapark, který je zavřený od 13. března, právě stihl dostavět očekávaný 242 metrů dlouhý tobogán v českých národních barvách. Ten bude mít premiéru společně s dvakrát větším venkovním areálem už letos v létě. Ohlášená investice přes 300 milionů korun tak už nabrala reálných obrysů. Dnes navíc jihomoravský aquapark spouští speciální online projekt: Daruj odpočinek hrdinovi. Sám daroval přes 3 000 vstupenek zaměstnancům brněnské Fakultní nemocnice. Nyní mají stejnou možnost i návštěvníci. Za každou koupenou vstupenku automaticky darují jeden lístek nemocničním hrdinům. Nemocnici si přitom vybírají sami.

Jihomoravský aquapark Aqualand Moravia se rozhodl pomoci nemocničnímu personálu, který aktuálně bojuje s koronavirem. Dnes proto spustil speciální online projekt, jenž myslí právě na odpočinek těchto hrdinů. „Chtěli jsme pomoci pracovníkům v nemocnicích, kterým kvůli aktuální situaci chybí odpočinek. Proto jsme darovali přes tři tisíce vstupenek do brněnské Fakultní nemocnice. Zároveň jsme dnes spustili projekt, díky němuž mohou darovat odpočinek hrdinům i naši návštěvníci. Pokud koupí vstupenku sobě, dávají tím i vstupenku některému z hrdinů. Nemocnici si přitom vybírají sami. Na vytvořených stránkách lidé vidí, kolik vstupenek už bylo celkem darováno. A také kam přesně putují,“ vysvětluje ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký. Platnost vstupenek je rovněž přizpůsobena aktuální situaci. Startuje s prvním dnem, kdy Aqualand Moravia znovu zahájí provoz. Podle aktuálních informací státních institucí by mělo jít o vlnu „otevíraček“ od 8. června. Konec platnosti u těchto lístků bude až do konce letošního roku.

Léto 2020: Premiéra nově vybudovaného areálu za více než 300 milionů korun. Nový tobogán už čeká na první návštěvníky
Letošní léto navíc bude speciální. Před časem Aqualand Moravia ohlásil rozšíření venkovního areálu. A to se mu i přes složitou situaci daří. Venkovní areál, který byl už loni větší než pražské Václavské náměstí, letos vstoupí do sezóny ještě dvakrát větší. Největším lákadlem bude nová rodinná atrakce. Ta měří 242 metrů a na pěti místech návštěvník mění směr jízdy – směrem vzhůru. Jde o unikát v rámci celé Evropy. Podobný typ lze najít nejblíže na Kanárských ostrovech a velmi podobnou atrakci pak mají v texaském Galvestonu. Dráhu pro Aqualand Moravia vyrobila na míru světová špička ve výrobě tobogánů, kanadská firma Whitewater.

„Jsme rádi, že se nám podařilo dostavět slibovaný tobogán včas a nyní už dokončujeme zbývající části nového areálu. Ten nabídne řeba nový vodní hrad po děti a přilehlé dětské vodní hřiště – spray park. V nové části proudí také klidná řeka, kde si návštěvník může vychutnat i drink, aniž by z řeky vystoupil. Funguje to podobně, jako když si dáte třeba něco u okýnka v McDonaldu a sedíte u toho v autě. Součástí rozšířeného venkovního areálu budou též tematické gastronomické provozy. To vše čeká na návštěvníky už letos v létě,“ konstatuje Svoboda. Tím ale rozšiřování venkovního areálu, který funguje během letní sezóny, nekončí. V následujících letech se k nové části přidá ještě takzvaná crazy river. Tato řeka bude rychlejší, více adrenalinová a povede až do původního areálu.

Vstupenky, které nyní nabízí projekt Daruj odpočinek hrdinovi, platí i na léto. Lidé tak mají jedinečnou možnost vyzkoušet všechny novinky jen za 399 korun. „Do otevření nového areálu nám nešťastně vstoupila aktuální situace ohledně koronaviru. Návštěvníci tak zakoupením vstupenek v rámci projektu pomáhají i nám. Během uzavření jsou naše výnosy na nule a stále máme určité náklady. Čas, kdy máme zavřeno, využíváme pro drobné opravy a dokončení novinek. Věříme, že nabídneme lidem skvělou alternativu, jak si letos užít léto v Česku,“ uzavírá Svoboda.

Odkaz na projekt Daruj odpočienk hrdinovi: https://eshop.aqualand-moravia.cz/akce-pro-zdravotniky

Zdroj a foto: Aqualand Moravia