//Vydejte se historickým parní vlakem na adventní trhy

Vydejte se historickým parní vlakem na adventní trhy

Historický parní vlak vás dne 1.12. 2019 doveze z Brna Králova pole do Nedvdice. Odjez z Brna 9:50 návrat v 16:00. Jízdenky jsou obousměrné a při pobytu v Nedvědici na vás čeká bohatý program. Užijtete si advetní trhy, kde je vstupné zdarma. Jízdenky zakoupít pouze online a to zde: https://www.smsticket.cz/vstupenky/18698-historickou-parou-do-pernstejnskeho-podhradiVánoční trhy každý rok neodmyslitelně patří k adventu. Již první prosincový víkend se můžete vydat na druhý ročník Adventních trhů pod Pernštejnem, který se bude konat od 30.11. do 1.12. 2019 denně od 10 do 18 h. v sokolovně Nedvědice a jejím okolí. Organizátoři věří, že se tyto trhy stanou tradicí. Tato akce neslouží jen k praktickému nákupu, ale je to kulturní a společenská akce s příjemnou předvánoční atmosférou a jejich hlavním posláním je oživení komunitního života v mikroregionu Pernštejn.

Trhy nabídnou ve valné většině jen zboží od prvovýrobců. Při výběru farmářů, řemeslníků a ostatních stánkařů organizátoři dbali na to, aby jejich výrobky byly originální a kvalitní. Cílem je, aby byly trhy oblíbené nejen u místních občanů, ale i lidí z více či méně vzdáleného okolí. Věří, že se tak stane i díky místu konání, že krásný prostor nově zrekonstruované sokolovny vytvoří hezké zázemí akce, okolí zláká některé přímo k výletu například i spojeného s hradem Pernštejnem a v neposlední řadě návštěvníky i do budoucna osloví rozmanitost nabídky, výborné občerstvení, bohatý program a zábava pro celou rodinu.

A na co se tedy můžete těšit ? Na více jak 40 stánků denně kde si najde své snad každý

– Kvalitní potraviny přímo od výrobců nejen z blízkého okolí. Farma z Letovic přiveze své výborné čerstvé sýry, bude zde i zastoupení horalských sýrů všeho druhu, nakládané sýry, uzeniny z rodinného řeznictví z Trpína, domácí utopenci, nakládané chilly, zelenina a ochucené oleje, velký výběr kvalitního sypaného i baleného koření, bonbony, ořechy a sušené ovoce, kvalitní domácí sypané čaje, sirupy, marmelády, medovina, medové víno a mnoho dalšího

– Řemeslníci přivezou své výrobky, které jsou vhodné nejen jako vánoční dárek ale i praktické do domácnosti nebo pro radost. Někteří zde budou svá řemesla také předvádět a to například glavírování skla, tkaní koberců na stavu, výrobu svíček a podobně. Velké zastoupení budou mít vánoční dekorace, věnce, květiny a ozdoby.

– Bohaté občerstvení pro každého. Domácí zabíjačka nejen s teplou polévkou a ovarem přímo z kotle, udírna s teplým uzeným, teplé škvarky, škvarková pomazánka na domácím chlebu, na rožni se bude točit kýta a nebudou chybět speciality na grilu. Místní cukrárna Milena se postará o sladké a to frgály, buchty, závin a jiné i přímo z teplé pece na místě, smažené brambory, grilované sýry, cukrářské výrobky, teplá medovina, svařené víno, nealkoholický punč, grog, pivní speciály z okolí a i něco ostřejšího z blízké palírny kdy v neděli bude probíhat soutěžní košt pálenek zdarma !
Nezapomínáme ani na doprovodný program a zábavu. Během celého dne bude na podiu rušno.

– Vystoupí děti nejen z místní mateřské, základní a umělecké školy, bude se tančit, zpívat a hrát. V neděli bude soutěž jedlíků o ceny.

Dále:
– Proběhne několik pěveckcý vystoupení
– Předvánoční atmosféru navodí reprodukovaná hudba
– Pro děti bude v zázemí budovy připraven dětský koutek, výtvarné dílny a oblíbené malování na obličej
– Po Nedvědici se můžete zdarma v sobotu projet kočárem taženým koňmi
– Připravíme pro Vás venkovní betlém, krytá posezení i tepelná tělesa na zahřání při pobytu na venkovním trhu
– Bude zde profi foto koutek. FotoPavlik.com vám za symbolckých 30,- vyfotí a vytiskne přímo na místě krásnou vánoční fotografii vhodnou jako dárek nebo krásnou památku na vánoce 2019. Upozorňujeme, že vzhledem k vytíženosti bude fotograf jen do 16 hod.

Tyto Adventní trhy pod Pernštejnem pořádá nezisková organizace SkasaN – Společenské, kulturní a sportovní aktivity Nedvědice. Už třetím rokem se věnuje rozvoji kulturního a společenského života v Nedvědici a snaží se obnovovat nebo rozvíjet tradice, které k životu už prostě patří. Tradičním se také stává to, že všechny akce včetně II. Advetních trhů jsou neziskové. Stánkaři neplatí nájmy, návštěvníci vstupné, atrakce jsou z velké části zdarma a co stojí hlavně za zmínku je, že pokud návštěvníci chtějí, mohou do „ SkasaNské pokladničky „ vhodit dobrovolné vstupné, které je vždy věnováno dětem. Z předchozí akce se těšili děti v MŠ Nedvědice, které díky návštěvníkům dostaly velkou hromadu hraček na zahradu, bazén nebo vánoční dárky. Nyní tomu nebude jinak, výtěžek z dobrovolného vstupného tentokrát poputuje do družiny při ZŠ Nedvědice a to na výtvarné pomůcky. Předávání darů a přehled výtěžků je vždy zveřejněno na stránkách sdružení SkasaN (www.facebook.com/SkasaN ), kde také vždy najdete přehled uspořádaných nebo budoucích akcí. Organizátoři by rádi postupně vybudovali úzkou vazbu mezi námi a prodejci z trhů, abychom podpořili co nejvíce tradičnost těchto trhů a každý návštěvník se mohl těšit na další ročník.

Zdroj a foto: SkasaN