//Víkendové tipy: Za uměním do vodojemů, za sportem do lesa

Víkendové tipy: Za uměním do vodojemů, za sportem do lesa

Dušičky za námi, první listopadový víkend před námi a s ním světelné show ve vodojemech, festival německého filmu i sportu nebo třeba lampionový průvod. Necháte se inspirovat?

Čerstvě zpřístupněné vodojemy na Žlutém kopci tento víkend oživí videomappingové, světelné a zvukové instalace tuzemských i zahraničních umělců. Návštěvníci se mohou těšit na audiovizuální show, kinetické instalace a 3D tištěné sochy. Vstupenky na konkrétní časové sloty jsou k dostání zde.

Zajímavé snímky z poslední doby přinese festival německy mluvených filmů Das Filmfest. Až do neděle 6. listopadu se můžete přijít do kina Art podívat na filmy z Německa, Rakouska a Švýcarska. Festival nabízí dokumenty, dramata, komedie i sci-fi s nejrůznějšími tématy, která právě hýbou Evropou.

Mahenovu knihovnu na Kobližné ovládne o víkendu fantasy a sci-fi festival Maheniks. Na dvoudenní akci se setkáte s českými autory fantasy sérií, čekají vás pohybové workshopy i cosplaye, soutěže a knižní influenceři.

Jak strávit večer s dětmi? Odpověď nabídne Středisko volného času Lužánky. První listopadovou neděli 6. listopadu se uskuteční rovnou tři akce: Světýlka v Žabovřeskách ve Wilsonově lese na motivy pohádky Zvířátka a loupežníci, Martinská slavnost v Čertově rokli na Lesné a také Lampionový průvod s ohňostrojem na Lánech v Bohunicích. Více informací hledejte zde.

V Bohunicích připravují lampionový průvod, zdroj: SVČ Lužánky

Dámy a dívky, zpozorněte! Právě pro vás je určeno sportovní a relaxační dopoledne Den pro ženy, které se koná na Fakultě sportovních studií MU tuto sobotu. Od 8:30 vás rozproudí taneční lekce, následovat bude intervalový trénink s důrazem na střed těla a potom si můžete dát čaj či kávu nebo si zacvičit jógu. Podrobnosti najdete na https://is.muni.cz/obchod/baleni/276590.

Festival Life! je tradiční akce plná sportu, tance a zábavy na brněnském výstavišti. Od pátku 4. do neděle 6. listopadu se v pěti pavilonech odehrají zajímavé workshopy, závody nebo taneční vystoupení. Specialitou festivalu je snaha o taneční rekord Ondřeje Sokola. Ten se koná v sobotu v 11 hodin v pavilonu E. Vstupenky a podrobný program jsou k dispozici na webu: https://www.bvv.cz/life/.

Pro milovníky sportu a čerstvého vzduchu připravili organizátoři z Lyžařského oddílu TJ Start Brno tradiční přespolní běh útěchovskými lesy. Uskuteční se v sobotu 5. listopadu, sraz je v 8 hodin ve sportovním areálu nad Útěchovem. Po prezentaci vyrazí první kategorie na trasu v 10 hodin.  Běh se koná za každého počasí.

Zdroj: MMB