//Víkendové tipy: Svatý Martin přivezl do Brna kromě vína i festival Mezipatra

Víkendové tipy: Svatý Martin přivezl do Brna kromě vína i festival Mezipatra

Rozjet to na queer party, nebo se usebrat na bohoslužbě? I před takové volby vás postaví nadcházející víkend. Taky si můžete zajít s CEITECEM na procházku spojenou s vědomostní hrou a na závěr se odměnit třeba svatomartinským vínem, nebo dokonce husou.

Nejen filmovými lahůdkami, ale také velkolepou show plnou kabaretních čísel odstartuje brněnská část festivalu Mezipatra, který se sem přesunul z Prahy. Každý, kdo v brněnském queer světě něco znamená, bude v sobotu v Cabaretu des peches – ať už i na projekci, nebo jen na party.

K závěru se naopak blíží týden otevřených dveří na CEITECU. Na sobotu je připravena městská hra, na které se podílel i vnuk světově uznávaného českého vědce. Kterého? Dozvíte se v křížovce! Hra trvá zhruba 2 hodiny a je koncipovaná jako procházka po městě, u které nachodíte něco přes dva kilometry.

K tradičním Vi(n)nostem sv. Martina na náměstí Svobody se letos přidávají také Řečkovice, které zvou na první ročník svatomartinských slavností. V areálu bývalého pivovaru je program připravený od 10 do 22 hodin, přijít sem můžete se slavnostním průvodem, který v 10.30 vyrazí od konečné zastávky Řečkovice. Vstupné je 150 Kč, děti do 12 let zdarma.

Ekumenickou mši jako možnost rozloučit se s lidmi, kteří v uplynulých měsících odešli a s nimiž jsme se z různých důvodů důstojně rozloučit nemohli, pořádá Centrum paliativní péče Brno v Červeném kostele. Začíná se v 17 hodin.

Fanoušky StarDance zveme od televizních obrazovek k živému zážitku. Obdobný formát nabízí soutěž Brno Dance Cup 2021, která se odehraje v sobotu 13. listopadu v Dělňáku v Líšni. I tady uvidíte standardní i latinskoamerické tance v provedení dvojic složených vždy z amatéra/amatérky a profesionála/profesionálky. Vstupenky budou k zakoupení na místě za 150 Kč.

Nové koště dobře mete, ale co to staronové? Zjistit to mohou hokejoví fanoušci, kteří v neděli v 17:00 navštíví utkání Komety s Litvínovem. Na střídačku Komety se vrátí jako pomoc hlavnímu trenérovi Kalousovi Libor Zábranský. Naopak, Litvínov bude nově koučovat Vladimír Růžička, slavné i kontroverzní jméno domácí hokejové historie. Je jisté, že tenhle zápas bude mít parádní náboj.

Zdroj a foto: MMB