//Víkend nabídne zábavu v ulicích i v přírodě

Víkend nabídne zábavu v ulicích i v přírodě

O nadcházejícím víkendu můžete vybírat z nabídky letních kin, zajít na pouliční festival Ghettofest nebo navštívit živou lesní laboratoř.

Teplé počasí vybízí k trávení volného času na akcích pod širým nebem. Nejinak je tomu i v případě promítání filmů. Do letního kina můžete zajít na hrad Špilberk , na dvoranu Městského divadla Brno nebo na nádvoří radnice městské části Brno-střed , kde odstartují provoz právě dnes. První promítací večer zde tradičně zahájí ve 20.00 hodin koncert brněnské kapely Panracek a od 21.30 hodin se můžete podívat na film Jízda režiséra Jana Svěráka. Vstup na zahajovací večer je zdarma. V neděli 28. června pak spustí provoz i letní kino na Dvoře Městského divadla Brno, a to českou komedií Vlastníci.

Dnes a zítra proběhne pouliční festival Ghettofest, který se snaží o propojování různých kultur a vyvracení stereotypů panujících o oblasti přezdívané brněnský Bronx. „Zvolili jsme formát menších oddělených scén. Jednotlivé stage a produkce tak tvoří pomyslnou mapu lokality Bronxu. Zajímavé lokace přiblíží i komentované prohlídky po Bronxu či káznici. K vrcholům festivalu bude patřit vystoupení Prago Union, Budoáru staré dámy či Michajlova, který je spolu s hiphoperem Tafrobem hlavní tváří hip hop stage,“ nastínila mluvčí festivalu Martina Čichoňová.

Po celý víkend navíc ožije Kamenka festivalem Kamenka open. Letos ve znamení filmů, hudby a chillu.

Jste-li milovníky přírody a trávíte rádi volný čas procházkami, doporučujeme zajít do lesa kousek za Soběšicemi a navštívit zhruba 7 kilometrů dlouhou pěšinu Karla Morávka, jednoho z místních lesníků, který se o zdejší lesy staral v první polovině 20. století. Kromě běžného vybavení do přírody se vám bude hodit mobilní telefon s aplikací na čtení QR kódů a připojením na internet. S jeho pomocí totiž odhalíte na 7 zastaveních tajemství místního lesa. Využít můžete také tištěnou verzi textů.

A pokud si hodláte víkendovou pohodu prodloužit, tak pro vás máme také jeden tip. Brněnský komorní pěvecký sbor Choirchestra pro vás připravil koncert Svatojánské čarování při hudebním vandrování, který se odehraje v pondělí 29. června od 19.00 hodin.

 

Zdroj a foto: MMB