//Víkend nabídne Robosobotu i Spartan Race

Víkend nabídne Robosobotu i Spartan Race

Populární závody Spartan Race, dvě světové premiéry nebo Robosobota v zábavním vědeckém parku u brněnského výstaviště. Nejen to nás čeká o nadcházejícím víkendu.

Národní divadlo Brno dnes uvede světovou premiéru opery Monument , kterou přímo pro soubor Janáčkovy opery napsal skladatel a šéfdirigent Marko Ivanović a režisér David Radok. Reprízy jsou plánovány pouze 8., 28. a 29. února. Zítra pak představí Městské divadlo Brno světovou premiéru autorů Zdenka Merty a Stanislava Moši, fantasy muzikál Ráj.

V sobotu proběhne u brněnského Anthroposu jeden z nejpopulárnějších závodů Spartan Race. Na programu je Sprint, Hurricane Heat a závod juniorů. Kromě toho jsou připraveny i minisoutěže – shyby na hrazdě, angličáky na čas nebo přehazování pneumatiky. https://www.spartan-race.cz/cs/race/detail/6532/overview

Ve VIDA! centru je pro rodiče s dětmi připravena ROBOSOBOTA. Těšit se můžete na roboty z Lega Mindstorms, robota z pračky, Ozoboty, mluvícího robota Karla Peppera nebo robotický stolní fotbal. Nebude chybět ani trenažér formule nebo komentovaná pitva počítače.

Masarykův onkologický ústav pořádá Den otevřených dveří. Mimo jiné si na Klinice operační onkologie můžete prohlédnout i robotický systém da Vinci. Akce konaná u příležitosti Světového dne boje proti rakovině (4. 2.) a 85. výročí založení ústavu (13. 1. 1935) začíná v sobotu v 10 hodin.

Až do neděle probíhá sci-fi festival Future Gate. Výchozím tématem filmové přehlídky je svoboda. Kromě premiérových snímků, klasiky a dokumentů přinese nově i soutěž žánrových novinek.

Zdroj: MMB
Foto: