//Vídeňské vánoční trhy navšítívíte online

Vídeňské vánoční trhy navšítívíte online

Největší vánoční trh, který se každoročně koná na Radničním náměstí, je nyní možné navštívit online. Prodejci tak zareagovali na nejistotu ohledně otevření vánočních trhů ve Vídni. Fanoušci vánočního trhového zboží nepřijdou o možnost pokoupit dárky a stánkaři zas o tržby. 

Vídeňské vánoční trhy se každoročně těší hojné návštěvnosti nejen samotných Vídeňanů, ale i řady zahraničních turistů. Jejich letošní organizaci ovšem významně zkomplikovala pandemie koronaviru, kvůli které trhy doposud nebyly otevřeny. Aby fanoušci vánočního sortimentu nepřišli o příležitost nakoupit dárky a ani stánkaři nepřišli o veškeré své tržby, vznikla jeho onlinová verze. Na té lze například zakoupit vánoční ozdoby, ručně vyrobené figurky nebo dokonce i vánoční punč. Ten je prodáván v litrových lahvích a ani speciální vánoční hrnky ve tvaru srdce či botičky v prodeji nechybí. Celkem 102 ze 117 prodejců své zboží nyní prodává online na platformě https://www.wienerweihnachtstraum.shop

Zda se vídeňské vánoční trhy ještě letos budou konat či nikoliv, se rozhodne příští týden. Podle nejnovějšího průzkumu společnosti Demox Research by o jejich návštěvu mělo v současnosti zájem pouze 25 procent Rakušanů. Více jak polovina dotázaných prý navíc byla proti jejich otevření, a to kvůli silným obavám z koronavirové infekce. Ještě minulý rok přitom uvedlo 75 procent dotázaných, že vánoční trhy navštíví. 

Zdroj:  Zahraniční kancelář města Vídně,  www.eurocommpr.cz 

Foto: stefanitravels, isachenn