//Vídeňské vánoční trhy budou jen pro očkované, testované a uzdravené

Vídeňské vánoční trhy budou jen pro očkované, testované a uzdravené

Od poloviny listopadu bude ve Vídni opět vonět svařák i pražené mandle. Vzhledem ke stabilní epidemické situaci se vídeňská radnice totiž rozhodla pro otevření vánočních trhů. Ty budou ovšem jen pro očkované, testované a uzdravené. Očkovací certifikáty včetně dalších dokumentů dokládajících bezinfekčnost budou kontrolovány přímo u vstupu na trh.

Vzhledem k současné stabilní epidemické situaci ve Vídni se vídeňská radnice rozhodla pro otevření tradičních vánočních trhů od poloviny listopadu. Platit zde budou ale jasná pravidla, která budou kontrolována. Trhy tak budou moct navštívit jen očkovaní, osoby s negativním PCR testem a uzdravení.

Kvůli odlišné struktuře vídeňských trhů budou platit i tři různá prostorová omezení. První možností je oplocení vánočního trhu po celém jeho obvodu. V případě této první varianty budou očkovací certifikáty a další dokumenty dokládající bezinfekčnost kontolovány hned u vstupu. Pokud trh oplocený nebude, musí návštěvníci po prokázání bezinfekčnosti získat speciální náramek, který jim umožní na trzích nakupovat a konzumovat. Lidé, kteří pouze procházejí a neplánují nic konzumovat ani kupovat, náramek potřebovat nebudou. Poslední variantou je oplocení či opásání jednotlivých stánků, kde bude taktéž probíhat kontrola bezinfekčnosti.

O dalším omezení jako např. o nošení respirátorů zatím Vídeň neuvažuje. Platná pravidla se ale mohou změnit s vývojem koronavirové epidemie v Rakousku, potažmo ve Vídni. Prvním trhem, který se ve Vídni otevře, bude 12. listopadu oblíbený vánoční trh před vídeňskou radnicí.

Zdroj: ZKMV
Foto: Stadtwienmarketing