//Veřejný defibrilátor zachránil život

Veřejný defibrilátor zachránil život

V minuléme týdnu vyslali naši operátoři Zdravotnické záchranné služby JmK do brněnského Komína lékaře v setkávacím systému a záchranářskou posádku k muži středního věku.

Šel s kamarádem po ulici a udělalo se mu špatně, nastupující slabost ale vyústila v srdeční zástavu. Muž měl velké štěstí, protože se jednalo o tzv. spatřenou zástavu a nedaleko místa události se nacházel veřejně dostupný automatizovaný externí defibrilátor. Bylo tam hned několik lidí, kteří okamžitě začali poskytovat první pomoc. Tím se spustil záchranný řetězec.

Ve spolupráci s naším operátorem prováděli svědkové události resuscitaci a vyzvedli AED z nedalekého boxu. Přístroj doporučil výboj, po jeho podání se podařilo obnovit krevní oběh muže, který se následně probral k vědomí, ještě před příjezdem našich posádek.

Zdravotníci v terénu poskytli nezbytné zajištění pacienta a po ošetření jej převezli do nemocnice k další péči. Záchranáři pacientovi přejí brzké uzdravení a děkují všem, kteří se zapojili do záchranného řetězce. Všechny články zafungovaly skvěle.

Zdroj a foto: ZZS JmK