//Vědci z Brna našli klíč k léčbě akné

Vědci z Brna našli klíč k léčbě akné

Desetiletý průzkum o účincích impulzního magnetického pole stál u zrodu domácího přístroje na léčbu akné. Brněnský vědec Ivan Rampl se svým týmem zjistil, že síla magnetického pole, délka světelného pole a zároveň vznikající teplo zásadně urychlují metabolismus kožních buněk a pomáhají zlepšovat vlastnosti kůže. Účinnost přístroje ověřila lékařská studie na pacientech s výrazným výskytem akné. U 90 % z nich došlo k výraznému utlumení problému.

„Přístroj na léčbu akné Face-Up! byl v roce 2014 prvním realizovaným výstupem z našeho výzkumného projektu. Ukazuje se, že použití principu impulzního magnetického pole je možné i u vyhlazování vrásek, při léčbě celulitidy nebo růstu vlasů,“ dodává Rampl.

Přístroje na domácí ošetření pleti jsou stále oblíbenější
Trh s kosmetickými přístroji pro domácí použití se rychle rozvíjí. Lidem domácí přístroje šetří nejen čas, ale především peníze. Navíc takové domácí ošetření pleti se v mnohém vyrovná profesionálnímu ošetření na dermatologických klinikách.

To potvrzuje i přední česká dermatoložka MUDr. Petra Trojanová, která ve své ordinaci přístroj testovala tři čtvrtě roku: „Přístroj pacientům poskytujeme formou zápůjčky nebo ambulantního docházení do ordinace 3x týdně. Efekt začne být patrný asi po týdnu používání. Projevy akné ustupují a dochází k urychlenému hojení postiženého místa. Přístroj je vhodný jako doplňková terapie u všech typů akné, ale největší efekt jsem zatím pozorovala u mírných až středních forem akné.“

V české populaci trápí akné až 85 % lidí
Akné není vůbec ojedinělým problémem. Za svůj život se s pupínky setkal téměř každý, a to především v období dospívání. U dívek akné vrcholí někdy mezi 14. a 17. rokem, u chlapců je jeho nástup pozdější a mívá také horší průběh. Kožní problémy u většiny populace kolem dvacátého roku samovolně ustoupí.

V posledních letech ale akné čím dál více postihuje i dospělé po třicítce, a to především ženy ve zralém věku. Akné je komplexní problém a jeho příčinou bývá kombinace více faktorů. Stres, genetika, strava nebo znečištěné ovzduší ve městě, to vše ovlivňuje křehký hormonální systém. Ten je navíc u žen mnohem citlivější.

Jak pečovat o aknózní pleť
V péči o pleť platí pro všechny stejná pravidla – jemně čistit a dostatečně hydratovat. Přístroj Face-Up! sice stačí používat jednou denně, ale mnohem větší účinky má, pokud se desetiminutová aplikace opakuje ráno i večer. „Použití přístroje je nejlepší zařadit hned po vyčištění obličeje. Přejíždějte svítící stranou přístroje přímo po pokožce alespoň 10 minut a na závěr aplikujte svůj oblíbený krém,“ doporučuje Ivan Rampl.

Zdroj a foto: Face-Up!https://www.face-up.cz