//V Zábrdovicích a na Kraví hoře už se koupou, Riviéra zůstává zavřená

V Zábrdovicích a na Kraví hoře už se koupou, Riviéra zůstává zavřená

První červnový den zahájilo sezónu koupaliště na Kraví hoře, už před víkendem hlásili otevřené brány v Zábrdovicích. Méně otužilí plavci se mohou vydat do vnitřních bazénů – ode dneška jsou v provozu Kohoutovice a Lužánky, za týden se přidají Lázně Rašínova. Lidé se v nich zatím musejí obejít bez wellness.

Městská společnost STAREZ-SPORT dnes po nucené pauze otevřela aquapark v Kohoutovicích a bazén za Lužánkami. „Kapacitu jsme omezili v souladu s nařízením ministerstva zdravotnictví. Kromě sprch a vstupu do vody musejí lidé ve vnitřních prostorách nosit roušky. V provozu nebudou parní kabiny ani wellness,” popsal omezení, s nimiž musejí návštěvníci počítat, generální ředitel STAREZ-SPORT Martin Mikš.

Od příštího pondělí se k obnoveným provozům přidají Lázně Rašínova, i ty ovšem bez wellness. Ponávka prochází rekonstrukcí, s otevřením se počítá v srpnu.

V sobotu 30. května měli lidé letos první možnost vykoupat se na koupališti v Zábrdovicích. Otevření největšího brněnského koupaliště Riviéra se prozatím odkládá. „Povolená kapacita je v tuto chvíli 300 návštěvníků, což by při naší kapacitě 7800 lidí znamenalo denně prodělat asi 120 tisíc korun. Navíc by to znamenalo, že v hezkých dnech bychom dovnitř pustili 300 šťastlivců a tisíce lidí by zůstalo naštvaných před branou,” vysvětluje Mikš. „Dokud bude platit stávající omezení, Riviéra zůstane zavřená. Jakmile se povolená kapacita zvedne na 1000 osob, máme v plánu otevřít,” dodal.

Informace o provozu městských sportovišť ve správě STAREZ-SPORT jsou na stránkách www.sportujemevbrne.cz.

Zatím 18stupňová voda čeká na návštěvníky ve venkovních bazénech na Kraví hoře. „Díky dohřívání by měla do konce týdne dosáhnout 23 °C,” slibuje mluvčí Brna-středu, které sportoviště provozuje, Kateřina Dobešová. „Ceny vstupného zůstávají stejné jako loni. Provozní omezení, která je aktuálně potřeba dodržovat, se skládají z častější dezinfekce společných prostor koupaliště, omezena je také kapacita návštěvníků na 300 osob, a to včetně personálu. Při pohybu v areálu by měli lidé nosit roušku, na dece a cestou do nebo z bazénu ji mít nemusí,” doplnila. Teplotu vody i počet osob v areálu si mohou návštěvníci zjistit na www.kravi.hora-brno.cz

Zdroj: MMB
Foto: BRNO today